Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumda kavga çıkmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cybershot

Bronz 5 Üye
Arkadaşımın 10 senedir beslediği bi kaplumbağası vardı akvaryumda besliyordu. 2 hafta önce ona hediye gelen 20 adet lepisteside aynı akvaryuma (akvaryumun tam ortasına bir tül çekmiş)
koymuş. Az önce işten gelmiş ve akvaryuma gözü takılmış suyu bulanık diye biraz daha incelemiş hiç yüzen balık göremeyince yakına gitmiş ki bütün lepistesleri akvaryumun dibinde ölü bulmuş. Kaplumbağa suyun üstünde öylece duruyor çok az hareket ediyormuş. Tül de yırtıkmış sanırım kaplumbağanın işi. Lütfen yardım edin telefonda iki gözü iki çeşme ağlıyor kaplumbağam ölecek diye. Ölür mü sizce.

Tam da üye olduğum güne denk geldi olaya bak.

Cvp: akvaryumda kavga çıkmış

Lepistesle kaplumbağayı aynı akvaryuma koyarsa olacağı budur. Olan balıklara olmuş kapluşta ne varmış onu tam olarak anlayamadım.

Sanırım kapluşta pek bişi yok ama 20 balığı miğdeye indirince hayvan şişmiş herhalde durgunlaşmış biraz.:smile:

Eh olur o kadar. Balıkları yedikten sonra şişmiştir büyük ihtimalle.

Wuu :eek: arkadaşınız 20 tl ye bir akvaryum alamamış mı ? ya :eek:

Umarım öyle bişey olmaz. Arkadaşın kapluşu biraz hareket ettirmeye çalışsın.

Uyarmıştım böyle yaparsan mevzu çıkar diye ama:smile:. Demek kapluş iki hafta boyunca yemedi içmedi komplo planları kurdu.

Görünüşe bakılırsa amacına da ulaşmış :D

Cinsiyetini bilmiyodu öğrenmiş oldu kapluş rambo çıktı.

Kapluşun cinsiyetini cidden mi bilmiyor? :)

Evet bilinmiyor ona dişiye benziyor dedim ama şimdi ikilemde kaldım.

Kaplumbağa 10 yaşında ve cinsiyetini bilmiyor. İlginç doğrusu :) Ön orta tırnakları uzunsa erkek, eğer tırnakları kısa ve içe kıvrımlıysa dişidir.

Tanımınıza göre o bir dişi rambo bence.

Sıpa ya sanki karides neyine yetmiyor :D pis komplocu

Güldürdün beni emre kardeş.:haha:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri