Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın başka eksikleri varmı

goktug2003

Yeni Üye
Merhabalar herkese kaplumbağamı yeni bir akvaryuma aldım ışığını falan ayarladım 1 haftadır böyle bir tek ışık kargoda oldugu için gelmemişti bakım şekilli olarak sabah karides akşam normal yem veriyorum yem verirken 2 adet atıyorum kuru alan dereceyi koydugumda 20 dereceden 26.5 27 dereceye kadar cıkıyor 1 gün arayla vitaminli yem veriyorum fotoğrafta gözüktüğü gibi gerisi eksiklerim Varsa yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 16845995091753172493207473968058.jpg
    16845995091753172493207473968058.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 21
Su derecesi 28 dereceye ayarlı olmalı.
Kuru alan 32 derece olmalı.
Isıtma lambası mesafe ayarında kuru alana hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üzerine cam derece yatırıyoruz. Tam yarım saat sonra baktığımızda 32 dereceyi veren nokta uygun mesafedir.

Akvaryumda derece yok bir tane su ısıtıcıdan uzak bir köşeye konumlandırın.

Isıtma lambası mesafe ayarında kuru alana hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üzerine cam derece yatırıyoruz. Tam yarım saat sonra baktığımızda 32 dereceyi veren nokta uygun mesafedir

Isıtma lambası mesafe ayarında kuru alana hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üzerine cam derece yatırıyoruz. Tam yarım saat sonra baktığımızda 32 dereceyi veren nokta uygun mesafedir.
Suyun sıcaklığı 28 derece ancak kuru alan 26 27 derece yetersiz mi yoksa 26 27 derece de yetermi 32 derece hayvanı yakmazmı

Kuru alan sudan en az 3-4 derece yukarıda olmalı. Hayvan sudan çıktığında dış ortamın soğukluğunu hisseder. Bu aynı bizim sıcak banyodan odaya çıktığımızda hissettiğimiz soğukluk hissi gibidir. Bu kaplumbağalarda üşüyüp akciğer enfeksiyonuna kadar gider.

32 derece mesafe ayarı için ilk yarım saatte ölçtüğümüz değer. Sürekli yandığı için ısı 35 derecelere çıkar bu hayvanı yakmaz. Yalnız yavrularda deri ve kabuk ince olduğu için 3 saatten fazla lamba altında durmamalı. Yetişkinler kendini korumayı bilir ama yavrular vücutlarını tam randımanlı kullanma ve kendini koruyabilme yetisine henüz sahip değildir. Sıcak tatlı gelir, hayvan mayışır. Su kaybına uğradığını farkedemez. Oysa yetişkinler bunalırsa ya kafasını kabuk içine sokar yada yer değiştirir.

Tamamdır çok teşekkür ederim 😊
Kuru alan sudan en az 3-4 derece yukarıda olmalı. Hayvan sudan çıktığında dış ortamın soğukluğunu hisseder. Bu aynı bizim sıcak banyodan odaya çıktığımızda hissettiğimiz soğukluk hissi gibidir. Bu kaplumbağalarda üşüyüp akciğer enfeksiyonuna kadar gider.

32 derece mesafe ayarı için ilk yarım saatte ölçtüğümüz değer. Sürekli yandığı için ısı 35 derecelere çıkar bu hayvanı yakmaz. Yalnız yavrularda deri ve kabuk ince olduğu için 3 saatten fazla lamba altında durmamalı. Yetişkinler kendini korumayı bilir ama yavrular vücutlarını tam randımanlı kullanma ve kendini koruyabilme yetisine henüz sahip değildir. Sıcak tatlı gelir, hayvan mayışır. Su kaybına uğradığını farkedemez. Oysa yetişkinler bunalırsa ya kafasını kabuk içine sokar yada yer değiştirir.

Geri