Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum ölü balık gibi kokuyor.

sercan159

Altın 1 Üye
Arkadaşlar akvaryumum ölü balık gibi kokuyor neden acaba ?

Cvp: Ölü balık gibi kokuyor.

Akvaryumunuza kaç günde bir dip çekimi yapıyorsunuz? Ya da suyunu değiştiriyorsunuz? Filtreniz yeterli değilse yeterli temizliği sağlayamıyordur. Yem artıkları bu kokuya yol açabilir.

3 günde bir dip çekimi yapıyorum.Filtrem daha doğrusu filtre denmez pipo filtre tarzı sadece bir süngeri var pislikleri çekiyormuş bide hava veriyor.

Çekiş gücü yüksek daha kaliteli bir filtre almanızı öneririm. Filtreniz büyük ihtimalle akvaryumunuza yetersiz geliyor.

http://www.google.com.tr/imgres?q=pipo+filtre&hl=tr&biw=1280&bih=923&gbv=2&tbm=isch&tbnid=vmc_a8eLO-58aM:&imgrefurl=http://www.ogameclub.net/akvaryum/36284-pipo-filitre-niye-kullaniriz.html&docid=rKIbc4Oawef0rM&imgurl=mailto:/img507/9752/rs230kxb9.jpg&w=277&h=278&ei=6BrvTrmNHo_a4QSGpL2WCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=205&vpy=188&dur=654&hovh=222&hovw=221&tx=114&ty=147&sig=117799655773777824721&page=1&tbnh=168&tbnw=167&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:0,s:0

böyle birşey ve akvaryumum küçük.

Akvaryumunuz kaç litre peki? Küçük akvaryumda su daha çabuk kirlenir. Ben yinede daha kaliteli bir filtre kullanmanızı öneririm. Kullandığınız basit bir filtre türü. Ben pek yararı olacağını sanmıyorum.

10 yada 15 litre bu akvaryumda balıklarımı bakıyorum.Kaplumbağalarımın filtresini taktım şimdi.Birde %50 su değişimi yaptım.

Siz balıklarınızın akvaryumundaki kokudan mı şikayetçisiniz yoksa kaplumbağa akvaryumundan mı? Ben anlamadım. Eğer akvaryumunuz 10-15 litre ise ben iç filtre kullanmanızı öneririm.

Kaç tane balık besliyorsunuz peki? Belli ki yeterli gelmiyor filtrasyon.

2 tane besliyorum japon balığı.

Akvaryumunuzda tek balık besleseniz belki pipo filtreyle idare edilebilir. Ama akvaryumunuzun boyutları bence 2 tane balık beslemek için biraz küçük gibi geldi bana. Tabi bu benim düşüncem. Dediğim gibi filtrenizi değiştirmenizi öneririm. Bir de balıkların suyuna arada bir metilen mavisi damlatın.
Bir de kum kalınlığınız fazla ve ince daneliyse kumun altında O2 siz ortam oluşur ve burada hidrojen sülfür oluşur. Bu da balık ölüsü gibi bir kokuya neden olur.
Bir pet şişenin alt kısmını kesin ve üst tarafına hortum takın. Pet şişeyi kumun içinde tutarak dip çekin. İlk başta %30 luk bir değişim yapın sonra 3-4 gün arayla %10-15 lik değişimler yaparak bir süre devam edin.

Geri