Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum

ulfet931

Gümüş 4 Üye
Tekrar merhabalar,

Akvaryumumu almış fakat resimlerini göndermemiştim. Çok olmasa da 1-2 resmini buradan paylaşmayı bir borç bildim.

Akvaryumum 50x30x40 ( 50-40-30 olacaktı fakat akvaryumu aldığım yer yanlış yapmış, ses etmedim. Yaklaşık 10-12 cm su yüksekliği var. Yine yaklaşık 15 litre su var ve akvaryumumda aynı zamanda 1 vatoz yaşıyor, 1 de çöpçü balık almayı düşünüyorum.

Isıtıcım Risheng adında bilinmeyen bir marka sanırım fakat akvaryumun sıcaklığı daima 28 derecede sabit.

Filtrem balık besleyen bir arkadaştan ücretsiz edindiğim filtre fakat değiştirmeyi düşünüyorum. Suya üflemiyor(kabarcık), çekiş gücü iyi değil ve biraz sesli çalışıyor.

Bu sebeple önerilerinizi bekliyor ve önermeden önce filtre resimlerini incelemenizi rica ediyorum. Önereceğiniz filtre mümkünse açıklayıcı olsun ve neden önerdiğinizi anlatın. (Bir de iç/dış filtre arasında ne fark var?)

Akvaryumum Genel :
picture.php

Filtrem :
picture.php

Filtremin Süzgeç Bölümü :
picture.php

Kaplumbağam (aslında 2 tane var ama biri hala yüz vermiyor)
picture.php

Şahsen Ben Kullandığım Filreyi Yazıyım Çok Memnunum Vallaha Çok Güzel Temizliyor Markası ''RS 2001 50Hz 8W'' Her Yerde Bulabilirsin..

Esen Kalın...

Rica etsem bir link, bir bağlantı ya da

*iç/dış filtre olmalı
*x litre/saat olmalı
*şusu busu olmalı şeklinde yazarsanız çok memnun olurum.

Bu arada resimlerde gördüğünüz filtreleme sistemi ne oluyor? Hiç memnun değilim söz konusu sistemden.

Şu an elimde 40-50 liraya yakın bir bütçe var ve akvaryumumda balık da var yani iyi bir filtreleme gerekiyor. Bunun için de bilen bir arkadaşın bana cevap vermesini rica ediyorum.

Hem su devirdaimini iyi yapabilecek, hem kaplumbağa pisliği ile baş edebilecek, hem de amonyağın nötrleşmesini sağlayacak bir filtre sistemi ya da kombinasyonu arıyorum şu an.

Ricam yine mümkünse link vermeniz yoksa önereceğiniz ürünü tam olarak tarif etmeniz olacak. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Sevgili kullanıcılar,

Lütfen yorum yapın rica ediyorum.

Ekol 15 dış filtre almaya karar verdim 60 tl içi boş dolduracağım. Sizce nasıl??

Burada KDV dahil 45TL Adrese teslim.Bilgin olsun...
http://www.maltepepet.com/pinfo.asp?pid=308
Denemediğim ve hiç kullanmadığım için yorum yapamayacağım...

Geri