Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alım/satım yapanların özel mesajlaşmayı açtırması

Akarakurt

Admin
Yönetici
Merhaba,

Arkadaşlar biliyorsunuz özel mesajlaşma kapatıldı ama alım satım yapan üyelerin özel mesajlaşma yetkisi olacağını belirttik peki bu özel mesajlaşma yetkisini nasıl alacaksınız ?
Cevabı çok basit

1.Alım satım bölümüne giriyorsunuz eğer ilan verdiyseniz konunuza,alıcıysanız hangi konuysa ona tıklıyorsunuz

2.Mesajın altında bulunan mailto:/forum/images/turkish/postbit_report.gifbutonuna tıklıyorsunuz

3. Aşağıdakilerden hangisi size uygunsa yazıp gönderiyorsunuz;
A- İlan sahibiyim özel mesajlaşma yetkisi verilmesini istiyorum
B - Alıcıyım özel mesajlaşma yetkisi verilmesini istiyorum

4. Ve gönder'e basıp yetkinin verilmesini bekliyorsunuz...

Resimli olarak

1.
mailto:/img850/6135/91863433.png

2.
mailto:/img831/4332/67155913.png

3.
mailto:/img203/4849/83883227.png

Not: Alım satım sonuçlandıktan sonra aynı işlemi tekrarlayıp özel mesajlaşmayı kapattırınız

Saygılarımla..

Cvp: Alım/satım yapanların özel mesajlaşmayı açtırması

benim sorularım olacak ama bir türlü mesajlaşma yerini bulamadım

yardımcı olursanız sevinirim, su kaplumbağasının kabuk kısmı fırçalanır mı? Kaplumbağam bir arkadaştan kaldı bana ve iyi bakmak istiyorum, kabuk kısmı böyle yosunlu gibi temizlenmesi gerekir mi? temizliğini nasıl yapmam gerekir?teşekkürler

Sorularınızı açtığınız son konudan, farklı bir konu ise ilgili konunun devamından yada buna uygun yeni konu açarak yapabilirsiniz. Bilgi talebi ve paylaşımı açık yapılır ki alakalı alakasız herkes faydalanabilsin.

Özel mesajlaşmanın kapalı olmasını gereksiz ve saçma buluyorum. Pek çok forumda bulunmuşumdur böyle bir uygulama ile karşılaşmadım.

Merhaba arkadaşlar benim yasım kücük 13 yasındayım kaplumbağam 5 aylık ama hiç yüzmüyor sebebi ne olabilir aslında suyunu temizlerken başka kapta yüzüyor ama kabında yüzmüyor benim sistemlerim daha tamamlanmadı o yüzden olabilir mi ama ben pet shoptaki bayanın dediği seyleri aldım bana plastik kap verdi bundan haberim yoktu araştırdım o malzemeleri alıcam alınca düzelir mi

foruma hoş geldin pelin hayvan küçük ve tek olduğu için tedirginlik olacaktır. petshoptakilerin dediklerine inanma bir çoğu yanlış yöne sevkeder. şu an için arageçişli 50 lt bir akvayum ve gerekli ekipmanlar işini görecektir.bunlar ısıtıcı, kuru alan, kuru alan için ısıtma lambası, filtre ve iç derecedir. bunları ilk başta al. sonrasında silis kum ve ipek yapraklı bitki alırsın. sana kabuk jeli verdilerse onu kullanmadan hemen çöpe at faydası olmadığı gibi zararı vardır. hayvan ortama alıştıkça bu hallerini atlatacaktır. yem olarak kullanacakların başlangıç için sera raffy P ve sera raffy I'dır. raffy P'deki kırmızılar mineral yemdir onları ayırıp haftada bir gün sabah akşam veya haftada iki gün, günün tek öğününde vereceksin. günlük toplam vereceğin öğün miktarı kafa hacmi kadar veya tutturamazsan ölçüyü +1 fazla verebilirsin.

Geri