Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alışmak

JimmyNeutron

Yeni Üye
Arkadaşlar belki beni hatırlayanınız vardır. Benim üyeliğim silindi(sanırım ben yokken forum 2 ay geri gitmiş)

Ben kaplumbağalarıma 4 yıldır bakıyorum. İlk zamanlar(3 yıl) benim kendim geniş tuttuğum plastik kaptalardı. Daha sonra geniş ve güzel bir akvaryum aldım.

Şimdi soruma döneyim. Plastik kaptalarken benden hiç korkmuyolardı. Fakat şimdi akvaryumda kuru alandayken yanlarına gidince ya hemen suya giriyolar ya da beni görüyolar. Ben gittikten sonra suda oluyorlar. Bunun nedeni nedir?

Bence değil. bir kaplumbağa akvaryuma 6 ayda alışır diye düşünüyorum. Ayrıca bu yeni olan bir davranış.

Kaplumbganz alışana karsı ani haraketlerde bulunmayın,elinize fazla almayın :)

Ani hareketlerde olabilir. Birden gelince genelde hop suya uçuyolar :D Ama bana niye alışmamazlık yapsınlar ki :S

peki ne kadar sürede alışacaklar? Neredeyse 6 ay oldu...

Birde bir sorum daha olacak benim kapluşlar için olan lamba bozuldu. 1 haftadır ışık yok ama ben onları açık alana çıkarıyorum. Bir sorun olur mu? 4-5 gün içinde yeni lamba alacağım zaten.

Kimse tam olarak bir süre söyleyemez :D
Kısa zamanda lamba alsanız iyi olur kuru alanın sudan daha sıcak olması lazım:)

her kaplumbağa aynı değildir buna inanın. Benim en küçük hemen alışmıştı ortancı aradan 11 ay geçti halen alışamadı daha yeni yeni kuru alanda kalmaya başlıyor fakat ardından hemen suya atlıyor.

benimki bana alışmış olsada hala kuru alana çıktığında beni gördüğü zaman atlıyor şu içine yaptığı davranış normal bir davranış çünkü suyun içinde kendilerini güvende hissediyorlar :)

3 tane kaplumbağam var en fazla 6 aylıktırlar yada 7 .

2 tanesi suya atlar fakat 1 tanesi kuru alanda beni izler :D

elimi koyarım yanına koşar koklar , yem değilse tırmanmaya calısır

istiridye' Alıntı:
3 tane kaplumbağam var en fazla 6 aylıktırlar yada 7 .

2 tanesi suya atlar fakat 1 tanesi kuru alanda beni izler :D

elimi koyarım yanına koşar koklar , yem değilse tırmanmaya calısır

ayyyyyyyy yerim ben onu xD

bende yemi kuru alanda veriyorum :) yemi almak için kuru alana tırmanıyor kerata :) :) :)

Geri