Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

11 Yaşında su kaplumbağası ücretsiz sahiplendirme İstanbul

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cagatay

Bronz 3 Üye
Merhaba 2012 yılında yavru olarak aldığım kaplumbağamı ücretsiz sahiplendirmek istiyorum. Büyüklüğü 1 karış falan. Hem çok fazla zaman ayıramıyorum hem de evim kentsel dönüşüme girecek taşınma vs akvaryuma yer bulmak çok problem olucak. Temizliğine ve beslenmesine yeterli önemi verebilecek birisine verebilirim.

Bunun dışında ihtiyacı olana cam kuru alanı ve akvaryumu da uygun bir fiyata verebilirim.

Kadıköy/İstanbul

Moderatör tarafında düzenlendi:
SelamınAleyküm Biraz Geç Ama Kaplumbağa Hala İlandamı Almak İstiyorum

A.s kaplumbağa duruyor sahiplendirme ilanı geçerlidir. Yeterli büyüklükte akvaryumunuz, ekipmanlarınız vs imkanlarınız var ise alabilirsiniz. 150-200 lt net su hacmi sağlamanız gerekecektir.

Çağatay bey merhaba, kaplumbağa ve bakım ekipmanları hala elinizde midir? Kadıköy'de oturuyorum, kızım istediği için bir su kaplumbağası sahiplenmek istiyoruz.

Çağatay bey merhaba, kaplumbağa ve bakım ekipmanları hala elinizde midir? Kadıköy'de oturuyorum, kızım istediği için bir su kaplumbağası sahiplenmek istiyoruz.
Kızınız 7 yaş altı ise bu hayvanlarda salmonella vardır ve bulaşı riski yüksektir. Temas ettiğinde elini ağzına yada gözüne sürmeden sabunlamalı. Ama sağlıklı olan bu yaş üstüne çıktığında almanız. Sucul ortamda yaşadığı için üste başa illaki bulaşıyor.

Kızınız 7 yaş altı ise bu hayvanlarda salmonella vardır ve bulaşı riski yüksektir. Temas ettiğinde elini ağzına yada gözüne sürmeden sabunlamalı. Ama sağlıklı olan bu yaş üstüne çıktığında almanız. Sucul ortamda yaşadığı için üste başa illaki bulaşıyor.
Cem Bey bilgilendirme için çok teşekkürler. Kızım 8 yaşındaki kızım hayvanları çok seviyor, kendisi kedi ya da kuş istiyordu ancak evde bakımı daha kolay olur düşüncesiyle annesi su kaplumbağası önerdi. Forumlarda okuduğum kadarıyla sağlığa etki edecek sorunları da beraberinde getiriyormuş. Kararsız kaldık.

Cem Bey bilgilendirme için çok teşekkürler. Kızım 8 yaşındaki kızım hayvanları çok seviyor, kendisi kedi ya da kuş istiyordu ancak evde bakımı daha kolay olur düşüncesiyle annesi su kaplumbağası önerdi. Forumlarda okuduğum kadarıyla sağlığa etki edecek sorunları da beraberinde getiriyormuş. Kararsız kaldık.
hayır, aksine su kaplumbağalarının bakımı çok zahmetlidir

Kaplumbağa bakımı en zor hayvanlardan. Maliyeti yüksek sürekli temizlik bakım ister. Tatile gitseniz engel akvaryum maliyeti var. Su, hele ki elektriği katmıyorum bile. Tam donanımlı ömürlük akvaryum nerdeyse bizim harcadığımız kadar elektrik yiyor.

Kuş sabit kafeste taşınabilir. Kedi cins değilse daha kolay. Evde yenileni de yiyebilir. İlla yem masrafına gerek yok. Kafasına göre takılır. Sadece etrafı haşat etmemesi için tırnaklarını keseceksiniz. Yeğenimin var okuldan geldiğinde yanından ayrılmaz.

Evet sahiplendirme konusu günceldir, sahiplenme gerçekleşince bilgilendirme yazarım yöneticilerin kilitlemesi için. Cem beyle zamanında konuşarak bir akvaryum ve özel kuru alan yaptırdım. Bende mevcut bulunan ekipmanları ve kuru alanları verebilirim. Akvaryumunuz yok ise de akvaryum fiyatlarının yarısına verebilirim. Ayrıca yeterli miktarda kullanılmamış uygun silis kum var, onu da verebilirim. Evden nakliye taşıma vs yapabilecekseniz.

Akşam görsel eklemeye çalışacağım.

Merhaba 2012 yılında yavru olarak aldığım kaplumbağamı ücretsiz sahiplendirmek istiyorum. Büyüklüğü 1 karış falan. Hem çok fazla zaman ayıramıyorum hem de evim kentsel dönüşüme girecek taşınma vs akvaryuma yer bulmak çok problem olucak. Temizliğine ve beslenmesine yeterli önemi verebilecek birisine verebilirim.

Bunun dışında ihtiyacı olana cam kuru alanı ve akvaryumu da uygun bir fiyata verebilirim.

Kadıköy/İstanbul
Merhaba ilan güncel midir

Merhaba acaba kaplumbağanızı sahiplendirmeyi düşünüyor musunuz hala ben çünkü bakmak istiyorum

Kaplumbağa tüm ekipmanları ile birlikte ücretsiz sahiplendirilmiştir. Konuyu kilitleyebilirseniz sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri