Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

alt kabukta çatlak mı var?

Tetratec alın. Akvryum hacminize göre uygun w değerini seçin. Akşama kadar desiğim yöntemle suyu sıcak tutabilirsiniz. Elinizdeki ısıtıcıyı kullanmayın. Ne olur ne olmaz.

Cvp: alt kabukta çatlak mı var?

Malesef evde olamycam aksama kdar kımse de yok yapcak. Insallah soyledıgınız markayı bulabılırım bırsey olmaz umarım

Akvaryum üzerini bez, çarşaf gibi bir şeyle kapatın. Biraz daha yalıtımı artmış olur.

Tetra aldım 50 ht yazıyor ustunde. Dun aksam taktım ama sabah baktım bı ısınıp bı soguyo. Ya buz gıbı ya cok ılık ılgınc.. Acaba ısıtması uzun zaman alıyo olabılır mı

Sabaha kadar çoktan suyun belirttiğiniz ısıya gelmesi gerekirdi. Suyu derece ile ölçüyor musunuz? Isıtıcının kapanıp açılması normal. Uygun ısıya gelene kadar açık durur, sonra kapanır, 1 derece düşünce tekrar devreye girer. Ama ısı yeterli seviyeye gelmeden kapanıyorsa bir sorun var demektir. Sizin akvaryum kaç lt?

40 lıtreden az su var.. Isıyı olcemıyorum ama sureklı hıssedılır derecede degısıyo ısı.. Azaltıcam suyu cok dıye ısıtmıyo sanırm cnku su dha azken sorun yoktu.. Ic Fıltrenın yanında jhemen acaba uzak bı yerde mı olması gerekıyo fıltreye..

Filtrenin çeken kısmından uzak tutun. Isıtıcı kaç w?

Hıc blmıyorum gıdınce bakayım. Tetra 50 ht yazıyo uzerunde kutunun hatrladıgım bu, baska bır yerde fıltreye yakın yere koyun ısıyı dagtmsı ıcın yazıyodu

İç filtrelerde yakın koyulabileceği yazıyor, ama dış filtrelerde suyu veren boruya yakında konulmasını öneriyorlar. Aslında sirkülasyon iyi ise her şekilde ısıtır. Isıtıcı gücü akvaryuma uyumlu ise sorun olmamalı. Acaba arızalı ürüne mi denk geldiniz. En iyisi bir derece ile kontrol edin. Zaten her ihtimalde derece önemli.

Dıs fıltrem yok ıc fıltre de yetersız gelıyo sanırım anlamadm kı.. Su sevıyesını azalttık bıraz dha kolay ılık kalır belkı

Normalde 50 w ısıtıcı 50 lt akvaryumu, 100 w ısıtıcı 100 lt akvaryumu sorunsuz ısıtır.

Geri