Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

alternatif yeşillik beyaz hindiba

cem

Süper Moderatör
Yönetici
arkadaşlar fazla uzatmadan konuya gireyim. bu bitki marula benzer ama 10 cm civarlarında boya sahip. metro mağazasından 4.27 tl'ye aldım. sanırım diğer büyük marketlerin paketli satılan ürünler reyonunda da bulunabilir. marul veya kıvırcık kadar atak yemeseler de tamamen yiyorlar.
bizimle ilgili olan kısmını sadece anlatayım. içeriğinde potasyum, beta karoten, mineral ve vitamin deposu yazılmış. %4 lif, % 94 su imiş. el ve toprağa değmeden üretilir, paketlenir ve yıkamadan yenir. diğer kısımlar yemek tarifi. tadı hafif acı, kangal dikeni tadı var ve gerçekten sulu. karanlık yerde +4 derecede saklanması öneriliyor. aksi halde ışık alırsa tadı acılaşıyormuş.

burdaki bilgide netten edindiğim bilgiler:

Hindibanın Besin Değeri Nedir?

100gr Hindiba yediğinizde Günlük A Vitamini ve Beta Karoten ihtiyacınızın %65'ini, K Vitamini ihtiyacınızın tamamını, Potasyum ihtiyacınızın %15'ini karşılamış ve önemli miktarda Demir, Fosfor ve Manganez almış olursunuz. Hindibanın %3'ü lif, %94'ü ise sudan oluşur. Vücuda nem kazandırır ve sindirim sisteminin dengesinin korunmasına yardımcı olur, bir çok araştırmaya göre bazı ciddi hastalık risklerini düşürücü etkisi vardır. Çok az kalori içerdiğinden hafif menülerin dostudur. Beyaz hindiba, idrar söktürücüdür. Böbrekteki kumların dökülmesine fayda sağlar. Balgam söktürür. Zararlı hayvan sokmalarına karşı tedavi edicidir.

Beyaz hindiba besin değerleri (100 g)

A vitamini 2167,0 IU
β-Karoten 1300,00 µg
B5 vitamini 0,90 mg
K vitamini 231 mcg
C vitamini 6,5 mg
Protein 1,3g
Enerji 17 kcal
Karbonhidrat 3,4 g
Yağ 0,2 g
Potasyum 314 mg
Demir 0,8 mg
Fosfor 28 mg
Bakır 0,10 mg
Manganez 0,42 mg
Su 93,8 g

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: alternatif yeşillik beyaz hindiba

Maalesef bulunduğum yerde bulma ihtimalim çok çok az

Buda marul gibi yaprak şeklinde mi Cem?

evet ama küçük, her bir dış yaprak 10 cm'lik kaplumbağaya göre. bir de bu ebatta minyatür marul vardı.

Teşekkürler Cem. Alternatif bir besin. Muhtemelen büyük marketlerde bulunabilir.

Türkiye'de hindiba ile birlikte kuşkonmaz üretimi yapan bulabildiğim kadarıyla sadece nomad tarım var.
Almak isteyenler için;

İSTANBUL
- Migros
- Metro Grosmarket
- Makrocenter
- Carrefour
- Real

ANKARA
- Migros

Ayrıca Türkiye çapında tüm Metro Grosmarketlerde ürünü bulabilirsiniz.

Doğrudan Sipariş Hattı: 0507 298 0235

kadir ankarada migros dışında bir yerde yok mU?

metro markette var.

abi ben orayı sordum bilmeidğim için bize çokk uzakmış babam öyle dedi...

metronun bir şubesi yenimahalle tarafında diğeri istanbul yolu sincan girişinde

bak bunu söylediğin iyi oldu abi fırsat bulabilirsem çıkarım ama bu günlerde çıkmayı düşünmüyorum ankarada şuanda sıcaklık 33 derce..

Metro marketler bildiğim kadarıyla hindibayı kendi depolarından çekiyor.Şubede bulunmaması durumunda manav personeline bildirirseniz bir sonraki sevkiyatta şubeye getirtebilirler.Talep olmadığı için gelmiyordur.

sağol kadir valla sayenizde epeybi bilgi aldım bugün hepinize çok teşekkür ..

Geri