Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

alyanak iyileşti :)

turtle..

Altın 4 Üye
iyi akşamlar arkadaşlar..uzun zamandır akciğer enfeksiyonu olan kapluşum veterinerin verdiği tedavi sonucunca bir haftada iyileşti :) yem yemiyor,dibe batamıyor,kuru alandan inmiyordu.Şuanda deli gibi yem yiyor,rahat rahat yüzüyor:) fakat şuan başka bir sorunumuz var hastalığından dolayı ufacık kaldı sonradan gelen kapluşlarım onun iki katı oldu ve bir tanesi devamlı ısırmaya çalışıyor peşinde dolaşıyor,yarın akvaryumu böleceğim inşaallah,ayağında birazcık yara oluşmuş ısırmadan dolayı hangi kremi kullanmalıyım ??

Cvp: alyanak iyileşti :)

Çok geçmiş olsun :) Nacizane görüşlerinizi almak istiyorum. Kabuk boyu kaç cm?

Benimde yaklaşık 9 gündür tedavi altında olan kaplumbagam var yalnz iyileşmedi bir türlü. Neler yaptınız bu aşamada?

Su sıcaklıgını yükselttiniz mi 33 e ? Hangi antibiyotiği kullandınız? Vitamin verdiniz mi? Nolur bilgilerinizi paylaşın kafayı yemek üzereyim bu hastalık konusunda :ashamed0006:

kabuk boyu hastalanmadan önce 5 cm di şuan daha da ufaldı,ilk önce kendim siteden aldığım bilgilerle tedavi uyguladım fakat başarılı olamadım.bir kapluşum bu şekilde öldü :( bende alyanağı aldım veterinere götürdüm,ayrı iki enfektöre antibiyotik ve antibiyotik multivitamin karışımı 2 ilaç hazırladı. ayrı bir kapta boyunun yarısına gelecek şekilde oda sıcaklığındaki suya iki ilaçtanda verdiği ölçülerde ilaç katıp 5 gün bu tedaviyi uyguladım ve iyileşti çok şükür ^^

Hangi şehirdesiniz? İzmirdeyseniz şayet adres alabilirim. Bende gentamisin uyguluyorum 9 gündür eğik yüzme ve burnundan baloncuklu sümük cıkartma vardı yalnız iyileşme olmadı bir türlü :(

Ankaradayım ne yazık ki :( bende internetten veteriner araştırıp telefonla bilgi aldıktan sonra gittim.Sizde bu şekilde bir veteriner bulabilirsiniz,doktor görmeden iyileşmiyorlar ne yazık ki :(

Sağolsun Emre abi (AEK) sayesinde onun gittiği vet. i aradım. Telefonda veterinerle doz olayını yaptık ama gelişme vs olmadı hayvanda işin garibi yem yemede enerjide hicbir problem yok. Neyse tekrardan cok sevindim sizin adınıza, gercekten havadan nem kapan hayvanlar ne yazık kiiii.

hastalık yavaş yavaş ilerliyor zaten inşaallah en kısa zamanda kapluşunuz iyileşir,bende üzerlerine titriyorum resmen çok hassaslar ve bu akciğer enfeksiyonu baş belası bir hastalık :(

Isıtıcı , ısıtma lambası falan verken hasta oldu benimkisi. Sanırım ayazda kaldık. Akvaryumun ustunu kapalı tutun geceleri nem icerde kalsın, dısardan soğuk hava girmesin

aynen fazla ilgiden sanırım bu hastalıklar :) kuzenim 5 senedir hiçbir ekipman olmadan bakmış kapluşuna ve hala bakıyor kocaman olmuş şaşılacak şey :w00t:

Çok güzel bir haber gözünüz aydın :) Bir daha hastalık yaşamazsınız inşallah. Kullandığınız antibiyotiğin adını veya tedaviyi yapan veteriner hekimin adresini de paylaşabilirseniz Ankara'da aynı sıkıntıyı yaşayan kişiler de yararlanır bundan sonra.

Başkent yenimahalle veteriner kliniği,adres taşkın sok.no:9/A tel:0312 344 22 93 tedavi ücreti 30 tl.

Bu arada arkadaşlar yarası için de önereceğiniz bir krem var mı ??

Geri