Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

amacım ve son sorularım

KaanKLKY

Yeni Üye
öncelikle bana yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ediyorum :) yarın ilk işim akvaryumcuya gitmek ve akvaryum bakmak... şimdi aklımdaki paludaryumu anlatayım:

- 40x30x20 veya 30x30x20 boyutlarında akvaryum, ama aklımda 40x30x20 var daha rahat olması için :)
- iç filtrem mailto:/Rs-1000F-Ic-Filtre_W0QQidZZ32464614
- akvaryumcudan 15-20 tl bir ısıtıcı almayı düşünüyorum
- tetradan reptomin sticks ve reptomin baby yem. bu ikisi sanırım bütün ihtiyaçlarını karşılar
- kuru alana 100 lük bir ampul
- kuru alan: 10x10x20 (GxYxD)
- şerit termometre

sanırım tüm ekipmanı tamamlamış olacağım ? :)

şunu da çok merak ediyorum, üyelerin imzalarında "1.1.0", "0.2.1" gibi ibareler görüyorum, bunların anlamı ne ?

Cvp: amacım ve son sorularım

Kuru alanı ısıtmak için masa lambası benzeri bir lambanız var mı? Genelde onlarda max 60 watt yazıyor ya da bendekiler öyle. 100 watt ampul fazla gelir bence gerçi uzaktan tutturabilirsiniz ama yine de 60 ya da 40 watt da yeterli olur gibi. Ampul alırken soft yazan beyazlardan alın gözünü çok rahatsız etmesin kapluşun. İmzadaki olay da sahip olunan kapluş sayı ve cinsiyetleri. sonuncu rakam bebek kapluş sayısı yani henüz cinsiyeti belli olmayan. Birinci ve ikinci rakamlar ise erkek ve dişi kapluş sayısı ama sırasını unuttum.
mailto:/forum/Konu-bazi-uyelerin-ben-dahil-imzasindaki-1-0-0-trachemys-scripta-elegans-in-anlami.html linkte imzalarla ilgili açıklama mevcut.

Cvp: amacım ve son sorularım

tamam o zaman 60 soft light alırım ampulü :) link için teşekkürler

Geri