Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ampul çok ısı yayıyor

kartal

Bronz 3 Üye
arkadaşlar 100 wattlık sarı bir ampul aldım aşırı ısı yayıyor kuru alanı çabuk sıcacık yapıyor ama eniştem çok sıcak hayvanlar bunalır veya çok sıcaktan ölürler diyor sizce kullanayım mı yaydığı renkte aynı güneş ışını gibi.

Konu aksesuar ve ekipmanlar bölümüne taşındı/tubidik

Cvp: ampül

Kuru alan 32 derce olması lazım.Daha yüksek bir ısıda duruyorsa tabi ki zararlı.

Cvp: ampül

100 watt lambayı biraz uzağa yerleştirmeniz gerek. Bence 40 wattlık bir ampul takın. Kuru alanı 32 derece ısıtacak şekilde uzaklığı ayarlayın.

Cvp: ampul çok ısı yayıyor

25 wattlık ampul kullanıyorum hem enerji tasarrufum oluyor hem fazla ısıtma gibi bir derdim olmuyor 1 liraya aldım eğer yolunuzda düşerse petshoptan ufak bir termometre alıp kuru alana koyabilirsiniz bu sayede kuru alan sıcaklığını da görmüş olursunuz.

Geri