Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

(Anket) Fotoğraf yarışmasına katılacaklar ?

Fotoğrafı yarışmasına katılacakmısınız ?

• Kullanılan toplam oy
    14
  • Anket kapatılmış .

Akarakurt

Admin
Yönetici
Merhaba,

Temmuz ayında fotoğraf yarışması başlatacağız.
Yarışmaya katılımı ve bunla orantılı olarak verilecek ödüllerin planlanması adına bu anketi başlatıyorum.

Temmuz ayında başlatılacak en güzel kaplumbağa fotoğrafı yarışmasına katılacakmısınız ?

Cvp: (Anket) Fotoğraf yarışmasına katılacaklar ?

Çok keyifli olacaktır. Ancak benim önerim katılacak fotolar yaşadıkları ortamdan seçilsin. Belki güzel ve komik oluyor ama ilgi çekmesi için hayvanın dışarıda farklı durumlara sokulması bence onları küçük düşürüyor.

Birde bir önerimde en güzel paludaryum yarışması yapılması yönünde olabilir. Böylece yarışmacılar daha güzelini doğrusunu yapmak adına kaplumbağalarının evini daha eksiksiz hale getirirler. Böylece ödül alsada kazanan kaplumbağa sahiplerinden ziyade daha yarışma sonuçlanmadan sevgili dostlarımız olacaktır.

Emre beye katılıyorum. Çok güzel bir konuya değinmiş. Fotolar bence de yaşadıkları ortamdan seçilsin. Yarışma için kapluşların farklı poz vermeye zorlanması hoş bişey değil. Bence de en güzel poz, kapluşları zorlamadan doğal ortamından yakalanan karelerdir. Kapluşların fotolarını çekerken de zaten yaşadıkları alan da fotoğrafa yansıyacak. Bence hem bakıldıkları ortam hem de kapluşun pozu ikisi bir arada değerlendirilse daha güzel olur :)

bende katılırım.. ve çok güzel bir fikir kendimizi bu konuda geliştirmemize yardımcı olacaktır başka arkadaşların bakım şartlarnı görmek :)

Geçenki yarışmada doğal ortamı yani akvaryumun dışında fotoğraf paylaşan ben vardım.
Evet Pakize ile son zamanlarda aramızdaki bağ çok güçlü ve güneşlendirmek için de olsa elime alıyorum.
Ancak yarışmanın olduğu zamana dönüp baktığımda, onu elimde tutmaya bile korkuyordum ona zarar veririm düşüncesiyle.
'Küçük düşürücü' ağır bir itham olmuş. Bu bir yarışmaydı ve Pakize o oyuncak masanın dışında 2 dakikadan fazla kalmadı.
Yorumlarda ima edilen kişinin ben olduğumu düşündüm ve cevap verme gereği hissettim. O evimizin bireyi (ona ne kadar değer verdiğimi bir daha belirtmeyeceğim) ve hiçbir şekilde, hiçbir zaman onu küçük düşürmem.
iyi forumlar.

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Geçenki yarışmada doğal ortamı yani akvaryumun dışında fotoğraf paylaşan ben vardım.
Evet Pakize ile son zamanlarda aramızdaki bağ çok güçlü ve güneşlendirmek için de olsa elime alıyorum.
Ancak yarışmanın olduğu zamana dönüp baktığımda, onu elimde tutmaya bile korkuyordum ona zarar veririm düşüncesiyle.
'Küçük düşürücü' ağır bir itham olmuş. Bu bir yarışmaydı ve Pakize o oyuncak masanın dışında 2 dakikadan fazla kalmadı.
Yorumlarda ima edilen kişinin ben olduğumu düşündüm ve cevap verme gereği hissettim. O evimizin bireyi (ona ne kadar değer verdiğimi bir daha belirtmeyeceğim) ve hiçbir şekilde, hiçbir zaman onu küçük düşürmem.
iyi forumlar.

Yanlış anladın Belkız. Ben kimin ne resim koyduğunu hatırlamıyorum. Kişiye yönelik değil yazdığım yazı. Buraya koyduğun resimlerin hepsini gayet güzel görüyorum ben. Senin hayvan konusundaki hassasiyetini biliyorum. Konuyu kişisel almana gerek yok. Benim gibi düşünülmesi gerekmez tabi ama belki yapıcı eleştiriler kendimizi geliştirmeye de sebep olur.
Sonuçta tek bir resim değil çeşitli yerlerde bir çok farklı resimler gördüğüm için doğal resimlerin daha güzel olabileceğini düşündüm. Yani genel bir ifadede bulundum.

Burda kimsenin ismi verilmemiş ve itham söz konusu değil. Kaldı ki biz Belkız hanımın ne kadar hayvan sever birisi olduğunu zaten biliyoruz :) Bu kesinlikle size yönelik yapılmış bir eleştiri değil. Siz bilinçlisiniz. Lakin, resim çekmek için o canlıları şekilden şekile sokan ve ilginç resim yakalamak amacıyla o canlılarla saatlerce oyuncak gibi uğraşan birçok insan var. Bizim lafımız onlara. Duyarlı üyelerimiz lütfen üstüne almasın :)

Yarışma olursa katılmak isterim.

bende katilirimnasil olucak bilgi verirmisiniz ilk defa katilicam

Geri