Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Anlaşılamayan Davranış

Zencefil

Bordo Bereli
Bir çoğunuz Pakize'yi diğer açtığım konulardan tanıyordur.
Kocaman akvaryumun keyfini süren yalnız beyfendimizde bu ara anlayamadığım bir problem var.
Tatilden döndüğümüzden beri akvaryumda bulunan kayaların o tarafa gidince arka ayaklarını ve kuyruğunu içeri çekip panikliyor.Sonra suyun üstüne çıkmak için kollarıyla resmen çırpınıyor.
Bu durum günde benim şahit olduğum kadarıyla 3 4 kere oluyor.
Sivri bir köşesi yok taşların ya da canını acıtabilecek bir tarafı.
Elime alıp Pakize'yi bakıyorum bir problem görünmüyor.
Ama bu davranış beni korkutmaya başladı.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Cvp: Anlaşılamayan Davranış

Korktuğu birşey mi var acaba kayaların arasında ya da o taraf zeminde. Kayaları çıkartıp gözlesen biraz, mutlaka orda rahatsız olduğu birşey olmalı :(

Minare salyangozları var zeminde.
Tatile gitmeden pakize yem olarakta kullandığı için sayıları azdı.Ama iki hafta içinde epeyce çoğalmışlar.
Rahatsız olabileceği bir minare ve adi salyangozlar var.
onlardan olduğuna emin olsam kumu çıkartacağım zeminden mecburen.

bence salyongazlara bağlı değil.çünkü mesajınızda yem olarakta kullanıyordu demişsiniz.yani ona gücünün yettiğinin farkındadır.bence kayaların orda onu korkutan bişey var

tatilden sonra aynısı benimde başıma geldi hatta bazen benimki enterasan bir seste çıkarıyo bazen ben onu elime aldım gezdirdim sarıldım kucaklastım 2 güne geçti ama şu aralar tekrar yaşıyorum aynısı :(

Sanırım Pakize'nin ayağında bir problem var.Onun için paniğe kapılıyor :(

Ben de aynı şeyi düşünüyorum ayağında bir problem olabilir değmesin diye tırtıklı yere acıyor diye çekiyor olabilir büyüteç varsa inceleyin bakalım kıymık tarzı birşey görebilecekmisin geçmiş olsun

Geri