Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamda gözlemlediğim bazı değişiklikler

Bahar Ece

Yeni Üye
merhaba benim dışı bir kaplumbağam var son zamanlarda sürekli bir yerleri eşelemeye çalışıyor . Eskiden daha fazla yem yerken bu aralar az yem yemeğe başladı acaba yumurtlama zamanı mı bilemiyorum . Eğer yumurtlama zamanıysa neler yapmalıyım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz

Foruma hoşgeldin.

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Hayvan 22 cm kabuk boyuna sahipse önceden de boş yumurta atmıştır.

Yumurtlama sürecinde hayvan tabanda silis kum üzerinde oturabilir. Eşeleyip belli bir miktar çukur açıp içine mevzilenebilir.

Akvaryumdan ve özellikle kuru alandan kaçma girişimleri olur. Kuru alanda ayağa dikildiğine denk geldinizse bu yumurtlamada görülen en belirgin davranıştır.

İştah kaybı olur ama büsbütün yememezlik yapmaz.

Durağanlık olur ama halsizlik olmaz.

Böyle ise birşey yapmayın suya yumurtlasın. Bir kısmını yiyebilir. Kalsiyum alır. Bunda bir sıkıntı yok. Yalnız gördüğünüzde alın akvaryumu kirletip su kalitesini bozmasın.

Yemde hangi markaları kullanıyorsunuz?

Hayvanın önden başı dışarıda iken gözleri görünecek şekilde ve tepeden komple bir resmini çekip atın.

Geri