Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arkadaş Alsam..

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar Süleman'ın yanına bir arkadaş almak istiyorum.Akvaryum gözüme çok boş geliyor.Sizce bir kaplumbağa daha alsam olur mu?Tamam anlaşamama sorunu olabilir fakat ben çok istiyorum.He birde akvaryum boyutum 50*20*26.(30 demiştim fakat 20ymiş.) Eğer alırsam ikisi için kaç sene gider?

Süleman:10-11 cm
Eğer alırsam
alacağım kaplumbağa ise en fazla 4,5 cm felan olur.

Cvp: Arkadaş Alsam..

Bence verdiğiniz boyutlar süleman için bile küçük. Bence tek başına rahat rahat yaşasın Süleman :)

Ya benim burdaki amacım annemlere büyük bir akvaryuma ikna ettirmek için çabalamak bak yetmiyor felan demek istiyorum ki büyük bir akvaryuma geçiş yapalım :D

Yada şimdilik rahatına dokunmayalım.Daha önce beslemiştim 2 kaplumbağa.Fakat akciğer enfeksiyonundan kaybetmiştim.Belki yine besleyebilirim diye düşündüm :)

Bence de almayın ikinci bir kaplumbağa. Tek kaplumbağa beslemek kat kat daha kolay çünkü.

yeni bir kaplumbağaya süleyman alışabilecek mi peki? en önemlisi de bu..:)
bende almamanızdan yanayım..

Geri