Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arkadaşımın Kaplumbağası...

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar size karşılaştığım bir üzüntüyü paylaşmak istiyorum.Arkadaşımın evine gittiğimde evinde kaplumbağa beslediğini gördüm.Malesef kaplumbağasını ölüm fanusunda besliyor.Kaplumbağanın yaşını sorduğumda bana 13 dedi.Ve ben şaşırdım 13 yaşındaki kaplumbağa neden 14-15 cm.

Kaplumbağana çok yazık olmuş dedim.Yaşına göre kabuk boyu çok küçük dedim.Neden akvaryumda beslemedin dediğimde ise her zaman ki cevap;

-Çok pahalı.

Cvp: Arkadaşımın Kaplumbağası...

birincisi akvaryum ve akvaryum malzemelerini kendisi yaparak gayet ucuza halledilebilecek bir şey bu, ikincisi madem kaplumbağana bakamıcaksın o zaman alma! o da canlı sonuçta!

13 yaşında bir kaplumbağanın o süre içerisinde ölüm fanusunda ölmemesi şaşırtırkeno kadar küçük kalması da bizleri bir hayli Üzüyor :(
Sitedeki bir çok üyenin kaplumbağaları 4-5 yaşlarında fakat onların kabuk boyları 12-13 cm,13 yaşında bir kaplumbağa nasıl olur da bu kadar küçük olur?

Gerçekten ama gerçekten çok hemde çok yazık etmişler kapluşa, sizin yerinizde olsam gerçekten uygun bir dille kapluşların böyle bir ortamda beslenmemei gerektiğini anlatırdım... ona da yazık :'(

Anlattım fakat anlayan kim?

yazık gerçekten de!
büyük bir heyecanla alınıyorlar,fakat bilinçsizlik ve cahillikle işkenceye mağruz kalıyorlar!!! gerçekten çok yazık!

Cok pahalımı haha hıc gülecegım yoktu boyle yaparak hayvancagızlara ıskence edıyor... ben foruma yazmıstım hatırlıyorsanız 5o tlyı gecmeyen bır paladaryum yapabılır...

50 tl bile fazla 20 tl ye 15tl ye paludaryumlar var.Paludaryuma 15 tl desek ısıtıcı 15 desek filtre 15 desek 45 tl ediyor.Birde kuru alan 5 tl desek 50 tl ye tamamdır.İlerdede geliştirebilirdi çok yazık olmuş çok:(

tüm malzemeleri tamam olan 2 küçük kapluşu 3 sene idare edebilecek akvaryumu 60liraya aldım... bir canlıya bakabileceğinin düşünüyorsan dikkatli bakmak lazım... yok ben kaplumbağa alayım, en ucuz mamadan alayım, el kadar fanusta bakayım sonra da "ben bir canlıya bakıyorum" olsun... bu nasıl iş anlamadım :fff: :(

Akvaryum deyild plastik saklama kabı aldirin büyük bi tane icine 30l su koyula bilenler var ondan alsın ısıtıcı filtre sorun olmaz onlar fazla pahalı deyil.

evet öylede yapılabilir... o da çok mantıklı...

Geri