Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arkadaşlar kalumbağam grip oldu :O

can_man

Bronz 3 Üye
arkadaşlar 1 haftadır halsiz olan kalumbağam suya girmiyodu onu suya ittim hapsurdu burnundan sünüksü bi sıvı çıktı hastalığı ölümcül mü lütfen yardım edelim :(

ayrıca iştahıda yok yem yemiyor :(

Cvp: Arkadaşlar kalumbağam grip oldu :O

Sağlık bölümündeki hastalık araştırmalarını özenle ararsanız hiç zorlanmadan sorununuza cevap bulabilirsiniz.

teşekkürler çok korkuyorum ya :(

mailto:/forum/Konu-akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection.html

bu linki dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

hiç bir bilgi bulamadım grip hakkında isterseniz sizde bir bakın ;)

ya allahım neden ya en korktuğum geldi başıma allahım ne yapacam ben şimdi yoo uff :( burdaki veterinerler ayıptır söylemesi mallar ineklerden başka bişiye bakmıyolar :mad:

Panik yapmadan hastalığın daha ilermemesi için akciğer enfeksiyonu hakkında forumda arama yapıp önlemleriniz alın.

veterinerler büyük baş hayvanlardan daha çok para kazanıyorlar ondan öyleler :D

arkadaşlar kaplumbağam akciğer enfeksiyonumu geçiriyo olanlara + olmayanlara - koydum inş değildir ya :(

Belirtileri Nelerdir?
-eğri eğri yüzmek.-
-Alt kabukta pembeleşmek.-
-Suya koyulduğunda dibe çökmesi ve suyun dibinde hiç hareket etmemesi.-
-Burundan veya da ağızdan salya gelmesi.+
-Çift gözün kapanması.-
-Nefes alırken hırıltılı sesler çıkarmak.-
-İştahsızlık.+++

ve sürekli uyuyo :( suyuda soğuk biraz sanırsam :(
-Gözlerde çapak veya da şişme.
-Zor nefes almak.
-Hapşırmak.
-Kuru alanda normalden çok daha fazla vakit geçirmek.

Belirtileri:

- Hafif Akciğer Enfeksiyonu: Çenenin kapanmasında gıcırdama gibi sesler, kabuğun karın bölgesinin hafif pembe renkli olması, kabuğun karın bölgesinde biraz daha yukarı kısmında ince beyazımsı halka, ayrıca beyazımsı enine çizgiler karın bölgesinde, iştahsızlık, hapşurma, kuru bölgede çokça kalma. sanırsam bu var arkadaşlar ama siz daha iyi bilirsiniz lütfen yardımm

Büyük ihtimalle geçirecek eğer dikkatli önlemleri alırsanız bu hastalıktan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

teşşekürler alacağımda zaten o benim kıymetlim naparım ben onsuz ya bide normalde çok hareketliydi :)

ya lütfen yemde yemiyo ama ya :S

Geçmiş olsun umarım iyileşir. :(

Su ısısını 30 dereceye çıkarın ve sevdiği yiyeceklerden vermeye çalışın. Mutlaka bir veterinerin görmesi lazım tabii. Geçmiş olsun :(

teşekkür ederim burdaki 3 veterinerde kabul etmedi bakımı yemeden içemeden kesildi 2 gündür bisi yemiyo süreklik kuru alanda ya :/

yanaklarında da şişme gördüm allahım ne olur yardım et bana :(

abi mahfoldum ya yanak şişmesi ameliyatla mı bittim ben :(

Geri