Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arkadaşlar kaplumbağam saldırganlaştı

StarLineR*

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar.Kaplumbağamı yeni akvaryumuna koydugumdan beri beni ısırmaya çalışyor.Her şeyi yiyor.Önceden marulun yanına yaklaşmazdı ama şimdi yiyor.Isıtıcımda var (Sabit 28Derece)
. Acaba kaplumbağamın sorunu nedir?

Cvp: Arkadaşlar kaplumbağam saldırganlaştı

Kaplumbağanızı rahatsız edebilecek bir şey var mı akvaryumda?
Marul yemeye başlaması onun için faydalı burada bir anormallik yok.

Saldırganlık durumu ise karakteri veya onun rahatsız eden,sinirlendiren şeyler yüzünden olabilir.

Alıştığı yerden ayrıldı. Bence ondandır. Geçici olduğunu düşünüyorum.
Yeni yerle eski yer arasında ne fark var? Kırmızı yanak mı besliyorsunuz?

Kırmızı yanak değil bir tek onceki akvaryum daha kucuktu , kuru alanı cd ile değildi.
Yalnız olduğundan agresifleşmiş olabilirmi

zencefil' Alıntı:
Kaplumbağanızı rahatsız edebilecek bir şey var mı akvaryumda?
Marul yemeye başlaması onun için faydalı burada bir anormallik yok.

Saldırganlık durumu ise karakteri veya onun rahatsız eden,sinirlendiren şeyler yüzünden olabilir.

Marul yemeye başlaması gerçektende çok iyi . ama birden böyle değişiklikler olması biraz anormal değilmi ?

Sizin kaplumbağa resimdeki çizgili mi?
Eğer öyle ise davranışını normal karşılarım. Değişime pek açık değiller. Siz iyiliğini düşünseniz bile rahatlarının bozulduğunu düşünebiliyorlar. Benimki diğerleriyle anlaşamayınca ayırdım. Tamam geçici küçük yerde ama akvaryumu sinirden talan etti.
Yadırgamış ve huzuru kaçmış. Alışacak ve düzelecektir. Zaman tanımaktan başka yapacak bir şey yok. Bu bahaneyle sebze yemeye başlaması iyi olmuş :)

Geri