Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Keyif durumu

Toprak

Platin 5 Üye
Merhaba su kaplumbagalari icin herhangi bir oyuncak varmi veya onlari nasil eglendirebilirim sadece bosbos akvaryumda durmasi cok uzuyor beni. ona keyif vericek ne yapabilirim?

onun keyifli olmasını istiyorsanız güzel bir akvaryum kurmalısınız :)

08BD296E-3EA3-4B25-9AC6-B8E425B90626.jpeg
Bende bu şekilde akvaryum hazıladım derece 28de ayarlı ne kadar doğru bilmiyorum

sadece dipte kum ve bitanede kara var baska bisi yok

sizin gibiler daha cok olmali 🤩 hayvanlari sus olarak kullananlarda var

Mango yada mopani kökü alacaksınız. Hayvan altına girip kaşınarak üstbağasındaki plakaları atar. Tabi bunu her hayvan kullanmıyor.

10*35 cm ölçülerinde ve düz yere konduğunda altında boşluk kalacak şekilde olmalı. Hayvan altına girdiğinde ne altında kalacak kadar ağır ne de üstünden kolayca düşecek kadar hafif olmalı.

Alırsanız sterilizasyonunu anlatırım.

Mango yada mopani kökü alacaksınız. Hayvan altına girip kaşınarak üstbağasındaki plakaları atar. Tabi bunu her hayvan kullanmıyor.

10*35 cm ölçülerinde ve düz yere konduğunda altında boşluk kalacak şekilde olmalı. Hayvan altına girdiğinde ne altında kalacak kadar ağır ne de üstünden kolayca düşecek kadar hafif olmalı.

Alırsanız sterilizasyonunu anlatırım
Cem bey akvaryumum uygun durumda mı

Bir konuda anlatmıştım onların hepsini çıkarıp uygun bir kuru alana geçin o kahverengi taş salınım yapıyor.

Platform için örnek atın.

Yarın bakarım.

Bu platformların çoğu 15 cm'den yüksek değil. Böyle olunca yeterince suya pay kalmıyor. Yavru hayvanlar için sadece birkaç aydan öte olmaz. Hazır düzende tek kullanılacak turtle pier, bunda da medium ve large olanlar uygun. Bunların ayarlanabilir ayakları var max 30 cm yüksekliğe kadar çıkabiliyor. Akvaryuma göre ölçü uygunluğuna bakılmalı.

Turtle bank mıknatıs ile tutturuluyor. Ama iki köşeden çiftli vantuz ile sıkıştırılıp desteklenmeli. Hayvan ağırlaştıkça mıknatıslar atıyor. 6 mm üstü kalın camda mıknatıs tutmuyor. Neodyum mıknatıslar güçlüdür. Onunla bir parça daha sağlam tutma sağlanır. Bunda exo terra marka kaliteli diğer marka yaramaz.

37A5B6B8-7E0D-48E7-B043-D1C0D60294B6.jpeg

Bu tarzda uygun olur mu söyledikleriniz biraz yüksek fiyat şuan gücüm yetmez

Bunlar güzel vantuzla sabitlendiği için sadece aşağı yukarı hareket eder. Türkiyede bulunmadığı için yazmamıştım. Gönderisi varsa bu da olur. Ölçüleri nedir?

Geri