Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Arkadaşlar kapluşumun sürekli uyuması soğuktanmı hastalıktanmı karar veremedim :(

caretta

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar kapluşum resimlerde gördüğünüz gibi kendine uyumak için bir yer yaptı taşla camın arasını kendine sığınak olarak seçti ve sürekli aynı yerde uyuyor. Sudan çıkardığım zamanda gözlerini kapatıyor ve uyumak için kafasını saklayabileceği bir yer arıyor ve tırnaklarıyla sürekli bir yerleri eşeliyor sanki kendine yer açmaya çalışıyor gibi. Sürekli uyuması ve hareketsiz olması soğuktan mı yoksa hasta olduğu için mi? Büyük ve net resimlerini ekledim lütfen yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...
mailto:/2ue1r0j.jpg
mailto:/2rzxu2r.jpg

Cvp: Arkadaşlar kapluşumun sürekli uyuması soğuktanmı hastalıktanmı karar veremedim :(

Eğer hastaysa yem de yemez.

Cvp: Arkadaşlar kapluşumun sürekli uyuması soğuktanmı hastalıktanmı karar veremedim :(

İştahı yerinde bi problem yok o zaman sürekli uyumasını havaların biraz soğumasına bağlamak gerek galiba :)

O hareketlerde bulunması kendini güvende hissetmemesinden kaynaklanıyordur. Kaplumbağanızı ve yaşam alanını daha sakin ve gece loş veya ışığın olmamasına dikkat edin. Mümkünse size el temasından öz güveni yerine gelene kadar kaçının.

Kaplumbağamın öyle güvensizlik sorunu yok elimden yem yiyor hatta elimi uzatınca hemen kafasını çıkarıyor. El temasından korktuğunu sanmıyorum. Ama bu şekilde davranmasını yani kendini güvenli yere alıp uyumasını havaların soğuk olmasına bağlıyorum. Yoksa çok canlı bir hayvan. Neyse en kısa zamanda ısıtıcı kullanmaya başlayım en iisi :)

Geri