Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam filitre motorunun yerinden söküyor

mehmetkaplumbağa1

Yeni Üye
Kaplumbağam filitre motorunun yerinden söküyor. Ne yapabilrim ?
Bi çaresi olan varsa yardım edin motoru yaktılar 2 defa

Moderatör tarafında düzenlendi:
bana hemen lazım çünkü 10 dakikada en az 2-3 defa söküyolar ve durdurulmassa motor yanıyo &bunu yapabilecek şu anlık imkanım yok

Hayvanların kabuk boyu kaç cm?

Kaşınma amaçlı dalaşıyor yada akvaryum küçükse yani alan dar ise istemiyor olabilirler. Birinci sebep için mopani yada mango kökü kullanırız. İkinci sebep için akvaryum büyütülecek.

Akvaryumun genel bir resmini çekip atın.

tamam bu mesajı düzenliyip koyim foto
IMG_20230820_145617.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20230820_145617.jpg
    IMG_20230820_145617.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20230820_145611.jpg
    IMG_20230820_145611.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Akvaryum ufak en az 2 katı yani 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında hazır bir akvaryum yada doğrudan 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında ömürlük akvaryum yaptıracaksınız.

Hayvanlar büyük su az. Çabuk kirleniyor. Amonyak zehirlenmesi de yaşayabilirler. En fazla 2 günde bir akvaryuma emsal sıcaklıkta su ile değişmeniz lazım. Filtrenin bir işlevi olmaz onu çıkarın. Alan dar hayvanlar istemiyor.

Rampanın üst kısmı çıkıntılı. Hayvan gözünü buraya da çarpmış olabilir.

Hayvanlar rampadan çıkabiliyorlar mı? Çıplak cam kaygan olur.

En kısa zamanda akvaryumu yenileyin.

Filtreyi çıkarın bir i

Akvaryum ufak en az 2 katı yani 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında hazır bir akvaryum yada doğrudan 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında ömürlük akvaryum yaptıracaksınız.

Hayvanlar büyük su az. Çabuk kirleniyor. Amonyak zehirlenmesi de yaşayabilirler. En fazla 2 günde bir akvaryuma emsal sıcaklıkta su ile değişmeniz lazım. Filtrenin bir işlevi olmaz onu çıkarın. Alan dar hayvanlar istemiyor.

Rampanın üst kısmı çıkıntılı. Hayvan gözünü buraya da çarpmış olabilir.

Hayvanlar rampadan çıkabiliyorlar mı? Çıplak cam kaygan olur.

En kısa zamanda akvaryumu yenileyin.

Filtreyi çıkarın bir i
abi peki bir sorum daha olacak
benim kaplumbağalarımın üste tırmandığı ö cam levhayı kırdılar ben o cam levhayı alsam kaplumbağalar karaya çıkamadıkları için boğulurlarmı resme dikkatli bakarsan bi plastikle ayakta duruyo o çünkü acil lazım cevabın bana acil lazım

Rampayı mı kastediyorsun?

Geri