Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Atamız sayesinde

axatan26

Gümüş 3 Üye
Babası öldü.
Yetim büyüdü.
Üvey evlat oldu.
Tutuklandı.
Hapse atıldı.
Sürüldü.
İşsiz kaldı.
Şöyle yazıyordu o sıkıntılı günlerde kaleme aldığı günlüğüne;
'Harcamalarım
fazla değil, zira gelirim hep az.'
Hastalandı, böbreklerinden.
Vuruldu, göğsünden.
Mesleğinden atıldı.
İdama çarptırıldı.
Kardeşleri öldü.
Çocuğu olmadı.
Boşandı.
Karaciğeri iflas etti.

Evet...
Mustafa Kemal Atatürk bu...

Evladı olmayan bir yetimin, duygularını anlatın...
Anlatın ki, o yetimin, evlatlarımıza bıraktığı hediyenin kıymetini anlasın evlatlarımız.

Cumhuriyet, çocuklara anlatıldığı gibi, folklorik bir müsamere coşkusundan
ibaret değil çünkü...
Anlatın ki, kökeninde barınan derin hüznü kavrasınlar.

İşte liste yukarıda.
Kısacık ömründe bir insanın başına ne felaket gelebilirse gelmiş...
Bunu anlatın...
Direnen, teslim olmayan ruhu anlatın ..

Korkmasınlar engellerden.
Korkmasınlar yalnız kalmaktan.
Korkmasınlar işsizlikten...
Korkmasınlar parasızlıktan.
Korkmasınlar alçaklardan.
Korkmasınlar doğrulardan.

Yürek dediğin...
Sadece organ değil
Bunu anlayın !!!

Bir Anı ...

İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler...
Trene binerler ve kompartımana çekilirler. Ertesi gün, yaveri, Atatürk'ün
kompartımanının kapısını çalar. Atatürk, yorgun, bitkin bir halde kravatını
yıkamaktadır. Yaveri; 'Paşam bu ne hal, hiç uyumadınız herhalde, niye
böylesiniz?' der. 'Çocuk, kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı
unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım ağrıdı. Setremi yastık
yaptım üşüdüm. Uyumadım kalktım' der. Yaveri; 'Aman paşam! Birimize haber verseydiniz. Hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik' der ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutan tarihi bir cevap verir; 'Geç fark ettim. Hepiniz en az benim kadar yorgundunuz, hiçbirinize kıyamadım. Önemli olan benim uyumam degil, milletimin rahat uyumasi ..'

ATAMIZ SAYESİNDE ÖYLE RAHAT UYUYORUZ Kİ;
HALA UYANAMADIK !!!

"UYAN TÜRK OĞLU UYAN,TİTRE VE KENDİNE DÖN"

Alkış smileyi yokmuydu ya =(

Tekrarlıyorum her gün ve tekrarlamaya devam edeceğim,ağzımdan çıkan değil kalbimden çıkan en değerli sözcükler bunlar
" NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE ! "

Sıra uyananların,uyuyanları uyandırmasında...Çok rahat uyumuşuz gerçekten hala uyanamayanlar var.

Sanırım Ulu Önder Atatürk'ün yaşadıklarını biz yaşasaydık hayattan bezmiş her şeyden bıkmış içki,sigara artık ne varsa her şeyin bağımlısı olmuş ahla vahla ömrümüzü çürütmüştük...Ama o öyle değildi işte tek zevki bi içkisiydi,tabi onun tırnağı olamayacaklar çok gördüler bi kadehcik mutluluğu...Atamıza sonsuz saygılar ve teşekkürler...Minnettarız ona.

Teşekkürler paylaşım için.

Evet hâlâ uyanamadık ve de şimdi uyanma vaktimiz... Bizden bile bazılarının sevmediği bu insanın seveni yabancı ülkelerde bile çok... Evet... Tek kusuru içkisiydi ama ona da hak verin. Kolay mıydı koca bir ülkeyi kurtarmak ve en hızlı ve köklü şekilde bu kadar yeniliği getirebilmek.. Kötü şeyler yaşamak kolay mıydı? Herkes içince suç olmaz ama o çince suç olur... EEE! Pes artık! Sonuçta o da insandı yaniii... Nasıl birçok sevap azıcık bir günahı affettiriyorsa; onun da tek suçu buydu.... Tüm yaptıkları onun bu küçücük kusurunu örtmeye yetmez mi? Etrafta " Başıma bela gelmeyecekse söylüyorum... Atatürk'ü değil, Humeyn'i seviyordum "diyenlker varken ben korkmuyorum... Başıma ne gelecekse gelsin... "BEN ATATÜRK'Ü SEVİYORUM. BEN BİR ATATÜRK BİLİRİM; ONU DA KİMSE DEĞİŞTİREMEZ..." Keşke elimde olsaydı da bir kerecik görebilseydim onu.... Küçüklüğümde hep onun manevi kızı olmayı isterdim... Atatürk'ü sevemeyenlere inat... Şimdi uyanma vakti, uyuma değil! Atatürk'e, yeniliklerine, getirdiği her şeye sahip çıkma zamanı... İYİ Kİ VARDIN ATATÜRK! ŞİMDİ YOKSUN BELKİ AMA BİL Kİ KALBİMİZDE HEP YAŞIYOR OLACAKSIN! ŞU AN BİR BİLSEN SANA NE KADAR İHTİYACIMIZ VAR!

Burada niçin içkiye bu kadar vurgu yaptığınızı anlayamadım ama içki içmesinin bizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum. önemli olan O'nun önderliğinde bir milletin neler başardığını görebilmektir. Babam bir tarih öğretmeni ve Atatürk'ü sevmeyenlerin sadece O'nu yeterince tanımadıklarını ve kulaktan dolma şeylerle sevmediklerini söyler. Ben de böyle düşünüyorum. Bu yüzden Atatürk'ü sevmeyenlere de kızamıyorum, çünkü bu, onların cahilliği...

akinci23' Alıntı:
Burada niçin içkiye bu kadar vurgu yaptığınızı anlayamadım ama içki içmesinin bizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum. önemli olan O'nun önderliğinde bir milletin neler başardığını görebilmektir. Babam bir tarih öğretmeni ve Atatürk'ü sevmeyenlerin sadece O'nu yeterince tanımadıklarını ve kulaktan dolma şeylerle sevmediklerini söyler. Ben de böyle düşünüyorum. Bu yüzden Atatürk'ü sevmeyenlere de kızamıyorum, çünkü bu, onların cahilliği...

Tabiki görmemiz gereken onun önderliğidir.Ama tek "Kurtuluş Zaferi" diye bitmesin ATATÜRK.Öğrenelim,daha iyi tanıyalım önderimizi.Öğrenelimki bilelim ne düşünüyormuş o karanlık çağda bile...Öğrenirsek belki bizde onun gibi düşünebiliriz.Tek Kurtuluş Savaşıyla,Selanik'te doğduğunu bilmekle kimse Atasını tanıyamaz.İşte bu yüzden içkiye bu kadar vurgu yaptım.Aslında demek istediğim sadece onunda insan olduğunu,bu kadar şey yaşamasına rağmen bize yol gösterdiğini,onun ne kadar harika,ileri görüşlü,zeki bir önder olduğunu söylemek

Bu tarihte cahillik diye bir şey olabilirmi ? Tamam bazı yerler gerçekten cahil,hizmet verilemiyor oralarda insanlar cahil kalıyor belki ama İstanbulda vb. büyük şehirlerde bile hala cahil olan varsa,elinin altındaki o kadar bilgiyi değerlendiremiyorsa yazık.

akinci23' Alıntı:

İçkiye vurgu yapmamızın nedeni belki de onu sevmeyenlerin kullandığı aracın bu olduğundandır... Bunu kullanırlar, sıkı içici derler sonra bu konuşmaları dinsize kadar gider... Olan da onu tanımayıp da böylelerinin ağzından yanlış öğrenene olur... Tarih dersi göremeyen zavallı insanlarımıza olur, yanlış tanırlar onu... Çünkü bazı tipler onun bu yönünü kullanıyor... İçkiciydi işte de derler eleştirirken... Şuçlarlar onu... İşte bu yüzden herkes içer suç olmaz o içince dünyanın sonu gelmiş gibi olur gibisinden bir açıklama yaptım ben de... Bence onu sevmeyenlerin bazıları cahillikten de değil ya... Orası artık derin mevzulara girer olmaz buralarda siyasete falan girmek olur ki bu da kurallara aykırı olur... Saygılar... Sevgiler... Herkesin Atatürk âşığı olması dileğiyle...

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. K. ATATÜRK

Kişisel alışkınlar gibi teferruatlara takılıp o dehayı göz ardı etmenin anlamı yok. Bu konulara takılmayın. Cumhuriyetimizin değerini bilip onu bize emanet eden Atatürk ve emeği geçen herkesi ayırmadan hayır ile analım.

cahide' Alıntı:
ben korkmuyorum... Başıma ne gelecekse gelsin... "BEN ATATÜRK'Ü SEVİYORUM. BEN BİR ATATÜRK BİLİRİM; ONU DA KİMSE DEĞİŞTİREMEZ..."

Atatürk diyeni içeri atıyorlar şimdi... Buralarıda okuyorlarsa dikkat etmek lazım :p

cahide' Alıntı:
akinci23' Alıntı:

İçkiye vurgu yapmamızın nedeni belki de onu sevmeyenlerin kullandığı aracın bu olduğundandır... Bunu kullanırlar, sıkı içici derler sonra bu konuşmaları dinsize kadar gider... Olan da onu tanımayıp da böylelerinin ağzından yanlış öğrenene olur... Tarih dersi göremeyen zavallı insanlarımıza olur, yanlış tanırlar onu... Çünkü bazı tipler onun bu yönünü kullanıyor... İçkiciydi işte de derler eleştirirken... Şuçlarlar onu... İşte bu yüzden herkes içer suç olmaz o içince dünyanın sonu gelmiş gibi olur gibisinden bir açıklama yaptım ben de... Bence onu sevmeyenlerin bazıları cahillikten de değil ya... Orası artık derin mevzulara girer olmaz buralarda siyasete falan girmek olur ki bu da kurallara aykırı olur... Saygılar... Sevgiler... Herkesin Atatürk âşığı olması dileğiyle...

Atatürk'ü dinsizlikle suçlayanlar için Atatürk'ün dinimizle ilgili bikaç sözünü ekliyecem bir yerde okumuştum ama şimdi hatırlamıyorum. Bulunca buraya eklerim.

Tamam, eklemenizi sabırsızlıkla bekliyorum... Çok iyi bir cevap olur dinsiz diyenlere... :D

Geri