Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Atamız ve Hayvan Sevgisi

Ağustos

Bordo Bereli
Mustafa Kemal Atatürk’ün köpek sevgisi herkes tarafından bilinmektedir.Mustafa Kemal’in 1.Dünya savaşı yıllarında doğu cephesinde savaşırken ‘Alp’ adında bir köpeğinin olduğu ve bu köpeğin onun yatak odasının kapısında beklediği ve Atatürk’ün izni olmadan kimseyi odaya sokmadığı söylenir.Alper isimli bir av köpeğinin olduğu ve ölümünü Onu ne kadar üzdüğü bilinir.Bu köpekler içinde Foks’un yeri Atatürk için başkadır.Bir sokak köpeği olan Foks Atatürk’ ün ayak ucunda özel olarak yapılmış bir minderde uyurmuş.

mailto:/2cg0cqs.jpg

mailto:/1zxv1nk.jpg

Cvp: Atamız ve Hayvan Sevgisi

Unutturulmak istensede hep aklımızda :)

Cvp: Atamız ve Hayvan Sevgisi

ben askerliği gemlik veterinerlik komutanlığında yapmıştım. at ve köpek taburları var orada. ben merkez komutanlıktaydım. orada fox ile ilgili bir sürü resim vardı. en sevdiği köpeği olduğu anlatılıyordu. son zamanında kuduz hadiseleri ayyuka çıkınca uyutulmuş.

Yalova da kökleri köşkü yıkacak diye kesilmek üzere olan çınarı kurtarmak için köşkün yerini kaydıran Atatürk hayvan sevmezmi hiç.
Yıllar önce yeşili koruma ve hayvan severliği tüm ülkelerden önce o yıllarda milletlere örnek olacak şekilde bu davranışları ile başlatmadımı.

Atatürk çiçeği dışında dünyada bir devlet adamı ismi taşıyan bitki yoktur ve bu bitkinin isminide doğaya olan sevgisini bilen yabancı bir profesör vermiştir.

Geri