Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Atatürk Hikayeleri "ALMAN PROFESÖR"

axatan26

Gümüş 3 Üye
Sene 1938, 10 Kasım..İstanbul Üniversitesinde saat 9'u 5 geçenin meşum haberi duyulmuş... Bir Alman profesör var, hukuk fakültesinde, o da duymuş, şaşırmış. Derse girsin mi girmesin mi..Bir türlü karar veremiyor. O sırada aklına rektöre müracaat etmek geliyor.Kalkmış yanına gitmiş. Aralarında şu konuşma geçmiş:"Efendim, tereddüt ediyorum. Acaba ne yapsam?""Sizde böyle büyük bir adam ölünce ne yaparlarsa onu yapın"İşte o zaman Alman profesör kullarını iki yana sarkıtarak:"Bizde hiç bu kadar büyük bir adam ölmedi ki" demiş...www.ozel-buro.com,dan alıntı yapılmıştır

RE: ATATÜRK HİKAYELERİ"ALMAN PROFESÖR"

O büyüklüğü bir de biz anlasak.

RE: ATATÜRK HİKAYELERİ"ALMAN PROFESÖR"

Değil mi ama? Ata'nın değerini herkes anlamış bir biz varız anlayamayıp da kalan... Onu anladığını sananlar bile anlayamaz belki... Onu anlamak için onun gibi yaşamaya, onun gibi düşünmeye çalışmak gerekir... Onu her yönüyle örnek almak gerekir.... O büyük insan anlatılmaz, yaşanır...

Yaââaaaaaaaaaa...
katılıyorum...
Ama bence eğer Atatürk olsaydı dersine gir derdi profesöre :)

Cvp: Atatürk Hikayeleri "ALMAN PROFESÖR"

Bence Alman bir profesör bile bunu yapıyorsa herkes düşünmeli.Ata'mızın büyüklüğünü herkes anlamış.

Cvp: Atatürk Hikayeleri "ALMAN PROFESÖR"

Şimde o büyük adamın kurduğu ülke ne hale geldi bazı insanlar İstiklal marşını bile bilmiyor.

Geri