Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağası istiyorum

meydan26

Yeni Üye
7 yaşındaki kızım için su kaplumbağası arıyorum. Vermek isteyenler ESKİŞEHİRDEN olursa seviniriz.

Su kaplumbağaları evcil hayvan olmakla beraber sahiplendirilerek satılmaz. Doğrusu direk su kaplumbagası satisı yasak. Kısacası su kaplumbağası sahiplendiren birisi bulmak zordur. Iyi gunler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sahiplenmek icin foruma bakabilirsiniz. Sahiplenmeden önce akvaryumu kurmanızı tavsiye ederim. 80x40 gibi bir akvaryum yeterli olur yıllarca. Ekipman olarak su ısıtıcı ,filtre, ısıtma lambası yeterli olur. Akvaryumda kaplumbaganin üzerine çıkabileceği bir kuru alanda olmak zorunda.

bunu aldık

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    494.6 KB · Görüntüleme: 14
o akvaryum baya kucuk bi akvaryummus onda kaplumbaga bakilmaz yetersiz kalir hemde baya daha buyugunu alin

Akvaryum ufak. 3-4 cm kabuk boyunda bir hayvan alsanız bile 6 aydan önce yenilemeniz lazım. İade edebiliyorsanız daha büyüğünü alın. Ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Suyu rampa üstüne kadar yükseltin.

Su ısıtıcı tam batabilen model değilse kullanamazsınız. Tam batan ise tabanda köşeye yapıştırın. Akvaryumla ilgili her işlemde önce fişini çekin. Çalışırken hava ile temas ederse patlar ve suya akım verir. Su dışında ise sakın fişe takmayın.

Kızınıza tembih edin her türlü işlem sonrası elini sabunlasın. Bu hayvanlarda her hayvan gibi salmonella taşır ama sucul ortamda yaşadıkları için bulaşı riski yüksektir. Ağız ve göz yoluyla temasta bulaşır. Belirtisi yüksek ateş ve ishaldir. Bu belirtileri görürseniz hastanede belirtin. Salmonella testi yaparlar.

Öncesi el sabunlama hayvanın sağlığı sonrası ise bizim sağlığımız için.

Ampulü led ampule benzettim öyleyse olmaz. Ya eski tip filamanlı armut ampul yada 42 W halojen olacak. Soft olması tercih sebebi ama bu aralar piyasada pek bulunmuyor.

Geri