Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Axolotl

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
mailto:/img4/889/axolotl158981.jpg

Axolot Meksika'da yaşayan bir tür semenderdir. Malesef halk tarafından yiyecek olarak tüketilir. Bu yüzden sayıları oldukça azalmıştır.
Yaklaşık 10-15 yıl yaşarlar ve suda yaşamaları gerekir. Vücutlarının kuruması kötü sonuçlar doğurabilir.
Ph 6.5-7.5 arasında nötre yakın olmalıdır.
Suyun sıcaklığı ise asla 24 derecenin üzerine çıkmamalıdır.
Akvaryum güneş ışığı almamalıdır.
Akvaryum en az 80 litre olmalıdır.
Saldırgan olduklarından çift halinde beslenmemelidir.
Doğada salyangozlar, kabuklular, kurtlar, balıklar ile beslenirler.
NOT: SATIŞLARI YASAKTIR VE KORUMA ALTINDADIRLAR. FEDERALLER TARAFINDAN KORUNMAKTADIRLAR. EVCİL HAYVAN OLARAK BESLEYENLERE 2 YIL HAPİS CEZASI VARDIR.

Cvp: Axolotl

ilk kez gördün çok ilginç ve güzel:)

şayet emre alırsan kiskananlar şikayet felan ederlerse 2yıl hapis varmış:)

Emre hapis yemez aldığı için babası yer muhtamelen.

Çok tatlı ^^ Demek ki zamanında çok zulumler yapıldı ki bu hayvanlara şimdi beslemeyi yasakladılar... :(

Axalotl bende beslemeyi düşünmüştüm ancak videolarını izlediğimde çok sakin ve yemekleri geç yiyen 2 saatte bile yiyebiliyorlar bende çabuk sinirlenen birisi olduğum için sinir krizi geçirirdim pekte ben sevmedim doğrusu bana filmlerdeki su altındaki canavarlarının küçüğünü andırıyor :) büyürse böyle bizden daha büyük sanki dünyayı işgal edicek bir tipi var :) ama ne yalan söyliyim türkiyede satılsaydı beslerdim getirenler var ama onlarda vazgeçiyor kısacası türkiyede böyle türleri ancak 10 yıl sonra bulabiliriz oda sadece tahmin geliş koşullarıda iyi değil ecem-emre arasında bir kavga var sanırım ama şunu söylüyeyim emre kötü bir insan değil özentide değil bana kalırsa emreye diyen kişi aynı şeyleri yapıyor kavgayı uzatmamanızı öneririm ama diyen kişi kendinede bir baksın.

Sağol melih ben vazgeçtim zaten almaktan bakımı cidden çok zor ölürsede üzülürüm ben zaten o yüzden son gaz semender bakımına devam ^^

Cok tatlilar ama cok saldirganlar.Hatta bazi hayalgucu canavarlarin bundan geldigi dusunuluyor.
Boyle yazmak zorundayim klavye bozukta..........

Geri