Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Axolotl'um haftaya benimle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlperDeniz

Bordo Bereli
Axolotl Alıyorum :))

Arkadaşlar Emre'den duyunca çok çok bilgili bir pet-shopa gittim. Sordum bulabilir miyim diye. Haftaya getiricek bana :) 50 TL verdim. Yurt dışından değil birisini arayip sordu ve haftaya şirin yeni arkadaşım geliyoooo..
Anneme söyledim görünce tüm masraflarımı karşılamayı kabul etti. 70 LT kare alvaryum alıcam yarın onun için :)

Bakımı hakkında biraz beni bilgilendirir misiniz?
Maddi açıdan rahatım annem sponsorum :D
Neler almalıyım?

Cvp: Axolotl Alıyorum :))

Yurt dışından buraya getirilmesi öyle eziyetli ki.
Gelse bile karşınızda yorgun bir axolotl olacak. Ayrıca nesilleri tükenmek üzere, bence bu ticarete katkı sağlayarak kötülük etmeyin onlara.
Sanırım İzmir'de yaşıyorsunuz. Axolotl'ın suyu 24 derecenin üzerine çıkmamalı. Suda kullanılan bir soğutucu var mıdır bilmiyorum ama umarım alırken bunu da göz önünde bulundurursunuz.

Belkız Hanım'a aynen katılıyorum. Bu ticarete ortak olmayın.

RE: Axolotl Alıyorum :))

Soğutucu var diye biliyorum. Yurt dışından gelmiyecek :) Besleyen birisinden alıcak pet-shopum :) Elimden geldiğince iyi bakarım nen ona. Zaten doğal ortamından alı koymuycam. Akvaryumda beslenen bir axolotr alıcam :) Başka ne gibi ihtiyaçları var acaba? Maddi açıdan sıkıntım yok

Araştırdım biraz soğutucu fiyatları 1000 tl üzerinde imiş.
Bir de axolotl doğadan koparıldıysa canlı yem ister. Kuru yem yer mi orası şüpheli. Bunu da sorun Alper Bey. Bildiğim kadarıyla satışı yasak, getirtebileceğinizi sanmıyorum.

Hayir. Getirtmiycem. Turkiye'de besleyen birisinden alicam :) Soğutucudan vaz geçim :D Ya çikmaz ama su 25 derece üstüne. Yem konusunu bi sorayim. Baska ne alabilirim?

En az 80 litre akvaryum (evinizdeki en serin ve güneş almayan yere koyun mümkünse) iri taneli kum (dekorasyonda kum kullanacaksanız ince taneli olmamasına dikkat edin)
yem olarak; artemia, kan kurdu, solucan, palet balık yemi v.s kullanın

Besleyen birinden alıcaksanız iyi ancak yurtdışı veya doğadan koparılırsa yem yemez ve açlıktan ölür bakımı hakkında pek birşey bilmiyorum ama belkız hanımın dediği gibi 24 derecenin üstüne çıkmamalı buda biraz zor soğutucu almalısınız oda yüksek fiyatlarda yem konusuda sıkıntılı kan kurdu yiyorlar genellikle canlı yem youtube videolarına bakmanızı isterim ben izlediğim kadarıyla hem canlı yem yiyorlar ve dibe batan yemi yiyorlar su yüzünden kesinlikle yemiyorlar uyuşuk bir canlı dipteki yemi 1 saatte bile bitirebiliyor keşki parayı hemen vermeseydiniz çünkü bazı pet shoplar getiririm dediği calının nasıl olduğunu bile bilmeden getirirm diyip sonra vaz geçiyor.

70 litra kare akvaryum alicam. Suyun ph'i 6.5 ve 7.5 arasi olmasi gerekiyormuş. Onun içinde bitkiler alıcam. Dediginiz yemlerin çoğunu almaya çalisicam :) Dere kumu dusunuyorum. Sabirsizlandim simdiden :)

Başka yaşamsal ihtiyaci olarak bisey var mi? Kuru alan filan?

Yok bu pet shop çok bilgili gerçekten. Mesela ölüm fanusu konusunda uyariyor kaplumbaga alanlari. Gerekli ekipmanlari almalarini sagliyor :) Bilip bilmeden konusucagini zanletmiyorum :)

kuru alan kesinlikle olmamalı. Zaten çıkamazda. Vücudunun kurumaması gerekiyor, ölümlerle sonuçlanabiliyormuş bu durum. Karanlık yerlere ihtiyaç duyuyorlar, akvaryumda karartılar oluşturursanız hoşuna gider. Benimde bu konu hakkında bilgim sınırlı. İlgi duyduğum için yabancı sitelerden okumuştum ama suyun kaç derece olduğunun büyük önemi olduğunu biliyorum.

Tamam 24 derecenin ustune cikmamasina dikkat edicem :) Heyecanla bekliyorum gelmesini :)

Selam arkadaşlar bu gün pet shop'uma gittim yurt dışından değilde türkiyede bulmasını istedim arayacak bulursa bana alacakmış benim öğrenmek istedim suları nasıl olmalı

65 litrelik bir akvaryumda olacak 1 tane besleyeceğim ne yemeli
su için ısıtıcımı soğutucumu almalıyım canlı bitki lazım mıdır teşekkürler şimdiden.. ^^

Cvp: Axolotl'um haftaya benimle

Aynı tür için farklı başlıklara gerek yok.Konuları birleştirdim.Buradan devam edin lütfen.

Alpet bey pet shop gerçekten öyleyse besleyin derim şimdiden hayırlı olsun yabancı sitelerden okursanız bilgi edinirseniz türkiyede bu tür hakkında bilgi bulunmuyor.

çok tatlı ve ilginç canlılar. Yiyesin geldi o top yüzünü :33:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri