Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ayak ve kuyruk çevresinde baloncuk

mustafayılmaz

Altın 4 Üye
kaplumbağamın arka ayak altın da ve kuyruk tarafında düzenli beyaz beyaz şişikler, baloncuklar var şerit halinde, acaba normali bu mu?

Cvp: ayak

sağlıklı bir kaplumbağada o tarz baloncuklar bulunmaz, ayak ve kuyruk çevresinde olduğu için "beyaz benek" hastalığı olduğunu düşünüyorum, ama resim görmeden bir yorum yapmak yanlış olur

Cvp: Ayak ve kuyruk çevresinde baloncuk

hayvanın derisinde büyüdükçe beyaz renkli kısım iğne başı gibi şişik şişik olur. bu kuyrukta ve bütün bacaklarda olur. ayak ayasında olmaz. senin hayvan küçük diye biliyorum. diğer kısımlarda da aynı düzen değilse başka bir sorun var demektir. sefanın dediği gibi baloncuklar olmaz. en iyi netice için en kısa zamanda bir resim iyi olur.

mailto:/img818/5999/97596035.jpg şu resımdekı gibi baloncuklar var

hayır baloncuğa örnek vermek için paylaştım.

Veterinere göstermekte fayda var. Resimdeki kaplumbağa deri yapısı olarak normal olabilir, ancak RES türlerinde bu denli belirgin kabarmalar olmaz.

artvindekı veterınerler kaplumbağadan anlamıyo anladıkları tek şey inek kaplumbağamın gozu için götürdüm kör olmuştu arkadaş al gecer diyo veteeriner

Veterinerin göz için olan teşhis ve tedavisini fakülteye asmalı.
Siz kendi kaplumbağanızın resmini çekebilirseniz daha iyi olur.

o beyazlıklar yukarda dediğim ve senin gösterdiğin örnektekine benzer gibi ise derisi parça parça şekilde olduğundan büyüdükçe kabartı gibi gözükür. bu tip derisi olan bütün sürüngenlerde aynı şekil vardır. ama farklı bir tip birşeyden söz ediyorsan onun resmini görmemizde fayda var.

Geri