Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bacak çukurları şişkin

turtle..

Altın 4 Üye
İyi günler arkadaşlar..Kapluşlarımdan ebat olarak büyük olan huysuzun bacak çukurları şişkin görünüyor,nefes alıp verdiğinde çukurlaşıyor ama nefes almadığında şiş duruyor.Hasta olduğu için antibiyotikli yem veriyorum bunun yan etkisi olabilir mi bu şişlik?İyileşmedi bir türlü sinirlerim bozuldu en ufak hareketinde endişeleniyorum :(

Cvp: Bacak çukurları şişkin

Nefes alıp verirken o kısımlar şişer ve çukurlaşır. Bunun haricinde kilo alımlarında da bu çukurlarda yağlanma ve şişme olur. İlacın yan etkisi ile alakalı birşey olduğunu zannetmiyorum böbreklerinde bir problem olsa kollar ayaklar ve özellikle boyun kısmı genel olarak şişiyor diye biliyorum ben.

Hmm anladım teşekkürler,bu ara iştahı yerindeyken yesin düşüncesiyle yemi fazla kaçırmış olabilirim..

Geçmiş olsun. Bu arada antibiyotik uygulamasına başlayalı ne kadar oldu? Bildiğim kadarıyla belli bir süre uygulandıktan sonra tedayiye ara verilmesi, kesilmesi gerekiyor.

yaklaşık 4 gün oldu..iki kapluşumda hasta biri yem yediği için sıkıntı olmuyor ama diğeri iki haftadır pek yem yemiyor :( ne zaman ara vermeliyim?

Bildiğim kadarıyla 10 gün uygulayabiliyorsunuz.
Ben bir hafta veteriner önerisi ile uygulamıştım. Ancak bendeki daha başlangıçtı. Çabuk geçti.
Deneyimli arkadaşlar doz konusunda kendi tecrubelerini de paylaşabilirler.

Geri