Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bağada kırılma ve beyazlama

kaplum_alice

Yeni Üye
mailto:/y48mon.jpg

arkadaşlar, kırmızıyla işaretlediğim 1 numaradaki beyazlaşma kireç midir anlayamıyorum fırçalamama rağmen geçmedi,  2 numarada ise kabuk yerinden kalkmış durumda oraya dokunmadım ama çok korkuyorum nasıl iyileşir, o bölgeye devit-3 süreyim mi?

Hayvanın kabuğu pislik içinde kuru alanı ve ısıtma lambası yok mu ?

Eski plakalar açılıyor. Açılan plaka mat renk olur. Altına giren su kuruyunca o bölgede beyazlanma oluyor.

İki günde bir ıslak diş fırçasına tuz döküp deri ve gözlerine temas ettirmeden ovala. Sonra akvaryumdaki su ile veya emsal sıcaklıktaki su ile durula. Peçete ile kuruyup kabuğuna devit damlatıp yedir. 10 dakika kuru bir yerde beklet. Ortam soğuk ise üzerine lamba tut ama kuru alandaki kadar olmasın ona göre bir iki cm yukarıdan. Peçete ile kalanı silip akvaryuma alırsın.

Suyu temiz olsun. Filtre yoksa bir tane al. Diğer ekipmanlar var mı ? Akvaryum kaç litre ?

Cvp: bağada kırılma ve beyazlama

mailto:/7vEomm.jpg

mailto:/bbAlQY.jpg

Asla, önceki önerileriniz ve siteden öğrendiklerimle sahiplendiğim günden beri en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum.Fotoğrafları yukarıda. Akvaryumu küçük farkındayım ama bununla bir süre daha idare etmek zorundayız. Yazdıklarınızı uygulayacağım teşekkürler.

Filtrenin ucu kuru alana çarpıyor bu sirkülasyonu engeller. Isıtıcı ile yer değiştir. Isıtıcının fişini çekip soğumasını bekle öyle değiştir. Kuru alanı arada çıkarıp fırçala koku yapar. Üzerindeki kumu temizle en üst kısmı kuru olacak. Hayvanın ayakları kuru duracak.

Bir tane 10*25 ölçülerinde mango kökü al. Altına girip kaşınsın.

Her su değişimi ve kısmi değişimlerde suya 1 damla metilen mavisi damlat.

Bir tane de sera marka 0-50 cam derece al. Gerçek ısı değerini tesbit için bu gerekli. Isıtıcı her zaman aynı ısı değerini vermez. Isıtıcıdan uzak ön köşeye koyacaksın.

Geri