Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bahsettiğim akvaryum

Akvaryum güzel. Vantuzlarla cd kabından falan bir kuru alan sağladığın ( yapamazsan şimdilik idare edebileceğin çok uzun boylu bitkilerden koy, onlar suda dağılıveriyor. Uyurken rahat oluyor. Benimki uyurken bitkiyi, ışıkta kururken cd kabını kullanıyor.) takdirde neden olmasın ki? O renkli taşları çıkarabilirsin. Suyu çok koy ama kuru alanı firar edemeyeceği şekilde yap. Mesela cd kabını eğik koyabilirsin. Bir kısmını su içinde bırakırsan çıkması kolaylaşır kuru alana. Dikkat et kaçmasın ama... Akvaryuma koy sen kapluşunu gör bak bir ayda bile ne kadar boy attığını fark edeceksin.

bence cok hoş akvaryumun : ) cok da ideal bir kaplumbaga için. yalnız dipteki materyallerin biraz küçük oldugunu düşünmekteyim, malum kaplumbagalar yutabilir. irili ufaklı görünüyor cünkü buradan. bence içindeki tasları cıkartıp rahatlıkla kullanabilirsiniz :; )

Cok güzel bir akvaryuma sahipsin ama Dipteki Taşları kaldırmanı öneririm

Evet kış uyksunda akvaryuma koymayı düşünüyorum.Ama yazın fanusta bakacağım çünkü güneşlendirme falan var rahat olur.

Edit zencefil: Lütfen kısaltma kullanmayalım.

tek sorun bizimkileri akvaryuma ikna edememe telefon kaydıyla satan yerlere sormam sorunu çözer heralde

yüz kere anlattım kaplumbağayı bir söleyişde aldılar ama akvaryuma geçmek isteyince zor :S

evet benim akvaryumum yerde kaplamıyor balık beslendiğine göre oda hayli hayli beslenir

Fanus olmaz gerçekten. De ki annenlere "Doğada nasıl küçücük kapta yaşayamazsa şimdi de yaşayamaz. Hem hasta oluyorlar o zaman. Fanustaki suya bir dokunun. Sizin elinizin üşüdüğü yerde o nasıl yaşayacak" de. Günah de. Sonuçta Allah onları biz ölüm fanusunda bakalım diye oyuncak olarak yaratmamış. Onlar doğanın dengesi. Tabii biz doğadan kopartıyoruz onu o ayrı. Madem kopartmışız doğadan en iyi halde yaşamak onun da hakkı. Biz nasıl minicik bir odada yaşasak ömür boyu hapiste gibiyiz, o da öyle. Bunları söyle onlara.

yalnız kıs uykusundan bahsetmişsin, küçük kaplumbağalar kış uykusuna yatırılmamalıdır, bünyeleri kaldırmaz. bu yüzden de ısıtıcı şarttır cünkü belli bir derecenin altında hissettikleri zaman suyu otomatikman uykuya yatarlar ve bu da onların uyanamamasına neden olur. forum içerisinde bununla ilgili bir cok bilgiye ulaşabilirsiniz. akvaryum boş duracagına kesinlikle orada yaşatmalısınız . balık akvaryumu kadar su kullanılmayacagını anlatırsanız ailenize belki ikna için bir neden olabilir.

uykuya yatmamaları için söyledim ben onu bir de mavi dezenfekte buldum akvaryum balıkları için diyor sizce kaplumbağların suyuna damlatsam zararı olurmu

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

hayır olmaz. kullanma klavuzunda yazan miktar kadarını kullandıgınız suya damlatırsanız herhangi bir sorun olmayacaktır. o damlalar zaten tüm akvaryumlar içindir ; )

kaplumbağalar akvaryumda değil ki :S:S:S:S

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

kaplumbaganın oldugu kapta ( hadi bakalım ısrarla kaba devam) bulunan suyun miktarına göre, dezenfektanın klavuzunda yazan damla kadar damlatılması gereklidir diyelim o halde.

tamam arkadaslar bu konu yakında bitecek ikna ettim sonunda hepinize tesekkür ederim ama küçük bir akvaryumla başlayacağım

herkese teşekkür kaplumbağalar şu anda akvaryumda ısıtıcı ve filtrede mevcut

sağol daha ısıtıcı ısınmadı soğuk sudayken koydum nasıl koyulur bilgim yok yardım edermisiniz

ve bu ısıtıcıda derece ayarlanmıyor kaplumbağaya özel hatta sizinkinin aynısı uzun ampul gibi olan o nasıl konur içinemi dışınamı ılık su koyuptamı ısıtıcıyı acayım bunlar hakkında bilgim yokda

Geri