Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bakteri

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kapluşlarımızın taşıdığı bakteri ölümcülmü.Bize bir zararı olurmu.Kuşuma zararı olurmu.

mailto:/forum/Konu-salmonella-diger-hayvanlarima-zarar-verir-mi.html?highlight=salmonella
mailto:/forum/Konu-salmonella-bakterisi-ve-neden-oldugu-hastaliklar.html?highlight=salmonella
mailto:/forum/Konu-salmonella-bakterisi.html?highlight=salmonella

Bu linklerde bilgiler var.

Baktım ama kuşa zararı olurmu öğrenemedim.(Vay be küçük kuzenlerime yaklaştırmam birdaha)

Salmonella bakterisi oldukça zararlıdır.Küçük çocukların,bebeklerin,yaşlıların sizin temasa geçmemesi daha iyidir özellikle küçük kaplumbağalarda bulunur ancak her temastan sonra ellerinizi bol sabunla yıkamalısınız.(Bunları biliyorsunuzdur zaten).Kuşa değmedikçe,kaplumbağanızla kuşunuzu aynı yere koymadıkça (saçma zaten) hava yoluyla falan bir hastalık bulaşmaz yani değdirmezseniz kuşuna zararlı değildir :D

Cvp: Bakteri

kuşa değerse zararlı olabilir zaten yanyana koymayın onları ha ha denemeyin bile kuş onun kuyruğunu kapar kolunu kafasını kapar kapluş da onun tüyünü bacağını... Küçük çocuklar yaşlılar etkilenebilir evet ben dokundum 3 yıldır öptüm yine ölmedim ama küçük çocuklara ne olur bilemem :))))

Cvp: Bakteri

Benim kuşum kapluşu ne zaman görse kusuyomuş gibi yapıyor bunun nedeni kıskanma heralde.

Geri