Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

balığım ölüyor mu?

turtleyhbbe

Gümüş 4 Üye
cnm balığım zeytini (teleskop balığı) bu sabah su yüzeyinde yan yüzüyordu rengi sararmıştı gözleri hafifden bi kırmızılaşmıştı balığım ölüyor olabilir mi yoksa yan yüzme mi yapıyor?????????????????? bir türlü çözemedim

Cvp: balığım ölüyor mu?

Büyük ihtimalle balığında hava kesesi hipertrofisi var, bu durumda dibe inemez, sanırım öyle bir durum var.
Geçmiş olsun :)

balıklar hakkında pek bilgi sahibi değilim ancak benimde balıklarım vardı ve her yan yüzme sonucunda hayatlarını kaybetmişlerdi :( :( :(

Geçmiş olsun umarım kötü birşey yoktur ben sadece kaplumbağalar ve muhappet kuşları alanında bilgiliyim.

çok geç balığım zeytini şimdi kayettim dün sularını temizledik o yüzden olsa gerek o balıklar kirli sularda yaşıyormuş suları değiştirilince şoka giriyorlar ve bazıları ölüyor ama havuç ölmedi.

Bastırdığınız da iner zaten :S

AlperDeniz' Alıntı:
Büyük ihtimalle balığında hava kesesi hipertrofisi var, bu durumda dibe inemez, sanırım öyle bir durum var.
Geçmiş olsun :)

ama onu ellediğimde aşağıya iniyordu

hmm...

pazartesi günü yeni balık alıyom bi daha asla suyunu değiştirmeyeceğim..

Başınız sağolsun :(

Çok üzüldüm :( Geçmiş olsun.

hmm...

pazartesi günü yeni balık alıyom bi daha asla suyunu değiştirmeyeceğim..
[/quote]

Aslaa suyunu değiştirmemezlikk yapmayııın ! Balığınızın suyunu değiştirip hemen içine atmış olmalısınız sanırım balıkların suyu 2 yada 4 saat dinlenmeli yoksa arkadaşların dediği gibi şoka girerler. Suyunu her hafta değiştirin ama balığı eski suyuyla bir kaba koyup suyunu değiştirdikten sonra 3 saat su dinlensin sonra koyun balığınızı :)

balığın suyunu her hafta değiştirmeyin akvaryumun hacmi ne kadar bilmiyorum ama 2 hafta bir 10 litre su alın 10 litre dinlenmiş su koyun 5 6 ay temiz kalıcaktır su

değiştirin suyu yoksa pis su daha tehlikeli bence...
başınız sağolsun

Cvp: Cvp: balığım ölüyor mu?

Aslaa suyunu değiştirmemezlikk yapmayııın ! Balığınızın suyunu değiştirip hemen içine atmış olmalısınız sanırım balıkların suyu 2 yada 4 saat dinlenmeli yoksa arkadaşların dediği gibi şoka girerler. Suyunu her hafta değiştirin ama balığı eski suyuyla bir kaba koyup suyunu değiştirdikten sonra 3 saat su dinlensin sonra koyun balığınızı :)
[/quote]

tmm dediğinizi yapcam

Geri