Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

balık önerileriniz

mustafayılmaz

Altın 4 Üye
arkadaşlar 10 lt reılk akvaryumum vardı beta beslıyordum betam patladı kafası ve böbeği ararası patlamıştı yem olarak 1 stik yemı 4 e bolup verıyordum gunde 1 kere ama öldü beta dışında bakabileceğim balık varmı aklımda yavru cüce vatoz bakmak var olurmu?

NOT: ısıtıcı filtre yok ---- hava motoru hava taşı var ( üretim filtresi alıcağım)

Cvp: balık önerileriniz

balık ne yer ne içer kaç para kaplumbağaya canlı yem olurmu ?

Karidesler gercekten cok guzel hayvanlar bende oneririm illa kiraz karides olmasi gerekmiyor bir cok cinsi var

www.karidesevi.com buradan arastirabilirsin

Bunun disinda akvaryum kucuk oldugu icin bakilabilecek fazla cesit yok beta veya japon olabilir

Üzülerek söylemeliyim ki o litredeki bakacağınız balık beta bile olsa çok sağlıklı olmayacaktır. 10 litrelik akvaryumlar yavruluk veya karantina akvaryumu olarak kullanılır. Ben de karides tavsiye ediyorum. İzlemesi çoğu balıktan daha zevklidir ve akvaryuma java moss eklediğinizde çok hoş duracaktır.

beta balığı çok dayanıklıdır nası öldü şaşırdım.karidesi ben de çok istiyorum ama akvaryumu kurduktan sonra 4 hafta biyolojik denge oturma süresi varmış sitede okuduğuma göre o biraz can sıkıcı olabilir

mustafa vatozun cücesini görmedim. benim vatoz 18 cm civarı ölmüştü ama 25-26 cm olanını gördüm. bunların yemleri aynı tortil yem gibi cama yapışan yem ve canlı dere solucanları. solucan kabına koyuyorsun. deliklerinden çıkan solucanları spagetti gibi emip yutuyorlar.

balık bakmaktan vazgeçtım annem alıp alıp öldürüyosrsun hayvanları diye kızıyor önceden 2 japonum vardı öldüler :(

ama kuçuk akvaryumu kaplumbağalara kuru alan yapmak istioorum camını nasıl kırmadan sokebilirim

cem' Alıntı:
mustafa vatozun cücesini görmedim. benim vatoz 18 cm civarı ölmüştü ama 25-26 cm olanını gördüm. bunların yemleri aynı tortil yem gibi cama yapışan yem ve canlı dere solucanları. solucan kabına koyuyorsun. deliklerinden çıkan solucanları spagetti gibi emip yutuyorlar.

abi vatozların solucanla beslendiğini ilk defa duyuyorum, bu hayvanlar bitkisel ağırlıklı beslenir, o tarz çok yüksek proteinli yemler problem oluşturabilir.

ayrıca cüce vatoz çok asil bir hayvandır, o küçücük şeyde besleyip eziyet etmeyin. akvaryumun silikonlarını da jiletle ikiye ayırabilirsiniz.

sefa bu saç şeklinde olan solucanlar var ya bir sürüsü top şeklinde kıvrılmış şekilde satılıyor. ben onları japonlara alıyordum. bu önlerine geçip, yan yüzgeçlerini gerip yemelerine fırsat vermiyordu. yarısını götürüyordu. bunun problemi de şu oluyor; kemik yapıları ve boyları aşırı gelişiyor. bunun tadını aldıktan sonra japonlara dalmaya başlamıştı. hatta birinin yan kısmından yapışıp öldürmüştü. bir sabah baktım hayvanın kılçıkları ortaya çıkmış o nasıl emme ise.

mustafa ya sefanın dediği gibi jilet veya maket bıçağı ile veya bunu silicon çözücü sürüp temizleyerek çıkarabilirsin. ama böyle yapmaktansa uzun kenarın orta kısmını kestirip o parçayı rampa olarak yapıştırtabilirsin. akvaryuma çevirtmek istersen o yüzeye yeniden parça takılır.

camı dan dikdiortgen parça kesebılsem çok guzel olur rampası olur ama nasıl kescem ?

onu sen değil bu işten iyi anlayan bir camcı bulacaksın, o yapacak.

ille balık olması mı gerekiyor? mesela sakallı dragon besle bnm tavsiyem

Once filtre almanı oneririm.Ve melek balıgı alabilirsin.Lepites,vatoz,ciklet,japon balıgı.(Japon balıgı ve ciklet birlikte yaşamazlar fakat;japon balıgı ile melek balıgı yasar.[Cunku beslemıstım.])

Cüce vatozlar güzel hayvanlardır.Çöpçü türüdürler.Mesela siz vatoz,sae,bronz çöpçü,komando çöpçü,karides ve salyangoz besleyebilirsiniz.Doğrusu bizde 2 tane akvaryum var :)

Geri