Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Baloncuk çıkartıyor ama geceleri

kubrabekmez

SKF Delisi
Cahide Bübü Gündüz normal bir kaplumbağa ama gece uyurken ne zmaan baksam baloncuk var burnunda... Sabah hiç olmuyor... Akciğer enfeksiyonu desem her zamanki gibi karada duruş süresi...Çok duruyor ama arada atlıyor, özellikle de kafamı görünce karada bana doğru yürümeye uğraşıyor oradan tırmanma falan... İştah desem obur... Ağzını da öyle hasta gibi açmıyor, gözler normal... Alt kabuk sadece eskiden kalma izleri var başka yok... anlayamadım gitti...

Net birşey söylenemez ama endişelenicek bir durum yok gibi geliyor.

Bir süre daha gözlemle şu an endişe etcek bir şey yok gibi görünüyor. Baloncuk her zaman akciğer enfeksiyonu işareti değildir akciğer solunumu yapan hayvanlar sonuçta ve suya girip çıktıklarında dalabilmek için falan bir miktar hava bırakırlar bu da suda baloncuklar olarak görülür geceleri de nefes verirken çıkartıyor olabilir o baloncukları. İştahı iyiyse hareketliyse ve kuru alanda geçirmiyorsa zamanının çoğunu endişe etme ama bir süre daha iyice gözlemle emin olabilmek için.

bence endişelenecek bişe yok benimde kaplumbağalarımda var aynı olay. geceleri yüzerken ağızlarıyla köpürcük yapıolar ve benı rahatsız eden bı ses çıkarıolardı aylardır.. şimdi başka bı odaya aldım akvaryumu rahatım=) galıba bu kaplumbaların genelınde olan bı davranış..

önemli birşey değil bazen balıklarda yapıyor ayrıca ben bazen akvaryumdan çıkartıyorum onları suya koydum zaman hemen baloncuk çıkartıyorlar rahat ol ;)

Geri