Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Baş Parmak

BebekKaplumbağa

Yeni Üye
Benim kaplumbağam gayet sağlıklı yüzüyor yem yiyor şarkı dinliyo doğrumu bilmiyorum ama bazen benimle televizyon izliyor ama bugün farkettim elinin baş parmağı beyaz ve orda tırna yok ne yapmalıyım?

Hayvanı akvaryumdan çıkarıyor isen çıkarma. Sadece akvaryum temizliği ve genel sağlık kontrolleri hariç.

Ön ayağını kastediyorsun sanırım. Arka ayaklarında bir tırnak gözükmez. Yani yoktur.

Beyazlık mantarda olabilir. Deri çıkıntısıda ayağını peçete ile kurulayıp baticon sür. 10-15 dakika kuru bir yerde beklet. Birkaç gün sabah akşam uygularsın.

Hayvan muhtemel bir yere takıp koparmıştır. Genelde kuru alanda panik halde inerken bir yere takarlar. Yada akvaryum içinde gözenekli taş var ise. Köke kadar kırılmışsa bir daha çıkmaz. Tırnağın orta iç ilik kısmı olan yerden kırılırsa uzamaz. O da öyle kalır.

Geri