Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim haytalara diyet

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler 2 tanesi obez benim kapluşların diğerleride aday obezliğe ben diyete başladım 3 gündür hergün yem veriyorum ama yarım veriyorum sebze olduğu zaman hepsinden veriyorum haftada bir kuru karides veriyordum kestim onu 2 haftada bir balık veriyordum onuda kestim zayıflayana dek acaba doğrumu yapıyorum?

Cvp: benim haytalara diyet

yarıdan bir fazla ve tek öğün vereceksin. 8 cm'den küçük varsa ona 2 öğün.

abi o en küçük dışında yok diğerleri 10-13 cm arası kabuk boyları rainbow yani bu hayvan iyi obez dediğin 5 cm sebze hep veriyorum abi onun dışında?

yarıdan biraz fazla derken abi zaten yemleri küçücük :)tek lokmada indiriyorlar mideye..

ne tok ne aç olsunlar. açlıktan ölmezler.

bunun bilincndeyim ama sürekli açmış gibi davranıyrlar eskiden kıyamıyordum ama artık istemesemde kıyacam çünkü bu obezitenin sonu şeker tansiyon hastalığına ALLAH KORUSUN ÖLÜME KADAR GİDER ve ben bunu istemiyom

abi diyet işe yaramaya başladı galiba çünkü eskisi kadar saldırmıyorlar her dk beni görünce yem diye :)

dengeye girmeleri iyi ilerde aç gün için ön hazırlık olur.

abi ramazan geliyor ramazanda oruç tutuyor benimkiler geldikleirnden beridir :)bebeklikleirnden beri yani :)

açlık günleri derken ?aç kalmasınlar abi ...

Su Kaplumbağalarında Beslenme konu başlığını okumalısın Asiye.Burada "Neden aç gün uygumalası yapıyoruz" alt başlığı da mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:

furkan ben kıyamadığımdan dedim cem abiye açkalmasalar olmazmı diye :)

Sürekli aynı şeyi söylediğin için;yapacağın bu uygulamanın zaten onlara kıyamayıp yapman gereken bir uygulama olduğunu anlatmaya çalıştım.

ben seni anladım senin dediğini senin dediğin doğru hayvan aç kalmalıki gerçekten acıktığını anlasın ama ben onların bakışına kıyamıyorum öyle bir bakıyorlarki..gelde bu bakışa kıyılmazki :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kaplumbağa sayısına ve boyutlarına göre yeterli alanları olmadığı için senin daha da dikkatli olman gerek beslenme konusunda.

şuanki akvaryumum eskisine göre büyük birazdaha derin..

doğal ortamlarında da bu kadar sık yemezler aç gün ile biz onu simüle ediyoruz.

Asiye,uzun da olsa bir sure sonra alisiyorlar haftada bir ac kalmaya. Hatta gozlemim,diskilarini daha rahat yapmalari ac gunlerde. Eger icin ciz ediyorsa;yem vermedigin gun odada durma fazla.Dogada da zaten hergun yiyemiyorlar.Bu ac gun uygulamasini veterinerler de tavsiye ediyor.Rahat ol.

Sen oruc tutarken;1 gun yemeyince zarar goruyor musun?O da oyle iste.. Simdiden alistirmaya basla.Zamanla sen de alisirsin =)

aç günde yerseler kıvırcık ya da marulun göbek kısmı körpe yapraklardan verilebilir.

ya ramazan geldimi onlarda tutuyor oruç onlar çabuk alışırlar esas benim alışmam sıkıntı :)

Geri