Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Sorunu.

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Öncelikle herkese merhabalar,

İki yaşında olan kaplumbağamı bazı sebeblerden dolayı kuzenime verrmiştim.Akvaryumculardaki "kaplumbağa geldi" yazısı sıklaşmaya başladığı sıralarda dayanamayıp iki tane kaplumbağa aldım.ilk gün akvaryumu suyla doldurup kaplumbağalarımı içine koydum.ikinci günde filitre - yem ve kaplumbağa ısıtıcısı denilen (10w) bir ısıtıcı aldım.
Herşeyi kurdum.kaplumbağalarıma yem attım da yemekdiklerini gördüm.Suyun soğukluğunda olduğunu düşünerek ısıtıcının işe yaramasını bekledim.Isıtıcının bir işe yaramadığı için aldığım yerden 100w olan bir ısıtıcıyla değiştirdim.ısıtıcı kurduktan sonra hemen su ısındı fakat iki gün oldu kaplumbağlarım yine yem yemiyorlardı.Halen daha yem yemiyorlar neredeyse 1 hafta olacak.attığım yemleride suyun diplerinde görüyorum.Bu arada aldığım yemlerde Sera Raffy p ve Turthle Stick.Ne yapmamı önerirsiniz.?şimdiden teşekkürler.

Cvp: Beslenme Sorunu.

Sanırım daha alışma dönemindeler. Bir haftaya yemeye başlayacaklardır.

emronyus' Alıntı:
Sanırım daha alışma dönemindeler. Bir haftaya yemeye başlayacaklardır.

Öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkürler ama iki hafta aç kalmaları bir problem yaratmaz mı?

Eğer her hangi bir sağlık sorunları yoksa alışma dönemini atlattıktan sonra bu sorun ortadan kalkacaktır.
Endişeye gerek yok :)

1 haftaya dediğim ortalama. Bu hayvanlar uzun süre açlığa dayanabiliyorlar merak etmeyin. Yarın da yemeye başlayabilirler 15 gün sonraya da. Kaplumbağadan kaplumbağaya değişir alışma süresi.

Arkadaşlarımında dediği gibi,bir sağlık sorunu yok ise 1 hafta içinde yem yemeye başlayacaktır.Su kaplumbağaları açlığa dayanıklı hayvanlardır ancak susuzluğa o kadar dayanıklı sayılmazlar...

Hastalığı var mı diye kontrol etmek için
mailto:/forum/Forum-hastalik-ve-saglik.html

Bu kategoriyi inceleyin.

Bir de şu konuya bakın;

mailto:/forum/Konu-akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection.html

Bu biraz da şans işi. Bazen 1-2 hafta yemediği de olabiliyor; bazen alıp geliyorunuz daha o gün yemeye başlıyor. Bazı yavrular ağızlarına sebze sürmezken; mesela benimkiler aldığım günden beri marul, asma yaprağı, mısır ve havucu sürekli yiyorlar.

Yapmanız gereken sabretmek, hayvanı kendi haline bırakmak ve strese girmemesi için alışana kadar ani hareketler, ele alma gibi davranışlardan sakınmak gerekiyor.

Belliki daha yeni olduğu için alışamamış çok fazla üstüne gitmeyin yemi attığınızda odadan çıkın bırakın yerine ve yemlerine alışsın. Yemlerini zamanı geldiğinde mutlaka yiyecektir :)

daha alışamamşılar belli benim tavsiyem yanına kurtçuk yada karides al cok seviyorlar birde kurtçuk iştahı açıyor.ama karidesi cok verme.

Geri