Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

betta ve moly dostluğu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jadeite

Bordo Bereli
Size akvaryumumun son halini, betta balığım turkuaz ve moly balıklarım kartopu ve pamuk arasındaki uyumu göstermek istedim :) Normalde betta balığımın yanında moly balıklarını tutmuycaktım ayrı akvaryum açıcaktım onlara fakat o kadar uyumlular ki ayırmak istemedim :) Normalde betta hiçbir balıkla anlaşamaz. Aralarındaki uyuma bende şaşırdım doğrusu :) Bizim canavar bu barışçıl balıklara bişey yapmıyor. Zıtların uyumu bu olsa gerek :)
mailto:/photo/my-images/847/pc310007.jpg/
mailto:/photo/my-images/830/pc310009.jpg/
mailto:/photo/my-images/24/pc310006x.jpg/
mailto:/photo/my-images/16/pc310002f.jpg/

Cvp: betta ve moly dostluğu :)

Umarım hep böyle anlaşırlar :)
Betalar uyum sağlayabiliyor diye biliyorum.
Birde lepistes gördüm gibi geldi resimlerde ama :)

Lepistes yok sadece moly ve betta var :) Bettalar kavgacı türlerdir. Ama birbirlerine uyum sağladılar. Betta agresif olduğu için yalnız yaşayan bir balık türüdür genellikle :)

Betayı canlı doğuranla besleyebiliyorlarmış birtek genelde yorum o yönde :) Canlı doğuranların sakin yapısından kaynaklanıyor sanırım.
Maşallah böyle devam eder umarım :)

Bilemiyorum ama benim beslemek istemememin sebebi arkadaşım betta balığının yanına canlı doğuran bir tür almıştı ama betta balığı hiç rahat bırakmadı :) Ondan dolayı baya bir korkmuştum birlikte beslemeye. Bu durum balıktan balığa değişiyor diyebilirim :)

betta japon lada yaşar canlı doğran lada yaşar şaşıracak bir şey yok

Yanlışınız var betta saldırgan bir türdür. Ancak moly gibi barışçıl türlerle yaşayabilir. Saldırgan türde bir balığı bettanın yanına koyun bakalım nolucak? Kaldı ki her betta moly'i akvaryumda barındırmıyor. Benim arkadaşım da betta ve moly besliyor. Betta sürekli saldırıyordu. Ayırmak zorunda kaldı en sonunda.

ben 3 yıl besledin ve moly,japonve plati gayet anlaştılar

Sizin betta balığınız iyi de saldırmamış bu kadar çok çeşide. Ama istisnalar kaideyi bozmuyor maalesef. Betta balığı yalnız beslenmesi gereken bir balık türü genellikle. Diğer balıklara saldıran hiç rahat vermeyen o kadar çok örnek gördüm ki gerek akvaryum forumlarında olsun gerekse günlük yaşantımda. Onun için iyi anlaşanları şanslı olarak nitelendiriyorum. Eğer betta balığım molylerle iyi anlaşmasaydı mecburen ayıracaktım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri