Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bilgisayar

Tohlii

Altın 3 Üye
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarıma yeni parçalar alacağım.
Anakart

Ram 8x2 = 16 Gb

İşlemci

PSU

Yeni nesil FX işlemciler Pekte iyi değilmiş bu yüzden Phenom II X6 1075T ' den tercihimi kullandım.
Psu normalde yetiyor bana ama HD6870 olan ekran kartımın yanına bir adet HD6870 daha alacağım Crossfire için Psu'da alacağım.

Anakart ve ramler hakkındada yorum yaparsanız sevinirim :) Bu arada inca'nın 27" Full HD monitörü 500 TL civarına satılıyor bende sipariş verdim .Almak isteyenlere tavsiye ederim.

Cvp: Bilgisayar

İşlemciyi o model almanı önermem i5 2600k alırsan 2 kat daha hızlı olacaktır ve fiyatıda 500-400 tl idi sanırım bu fiyata amd ııx6 alman delilik olacaktır ramda gereksiz şuanda tüm oyunlara 4gb ram yeterli ancak 8gb alırsan daha iyi olacaktır 16 gb bir performans vermez boşa çalışır sistem max 5-6 gb sini kullanır sen 8gb ram al geri kalan parayı diğer parçalara harca crossfire içinse hd 6850 yi yapmanı öneririm ama dersen maddi durumum var ozaman 6870 alabilirsin anakart ise yorum yapmıyorum çünkü sana intel i5 2600k almanı öneriyorum bu durumda anakartda intel destekli seçmen gerekli işlemciyi ııx6 alma sakın i5 2600k la arasında fiyat farkı yok ama intel uçmuş durumda.

Melih Kardeşim yorumun için sağol,
İ5 2500 K 520 TL
Benim yazdığım AMD 319 TL Arada 209 TL Fark var.209 TL Performansı vereceğini sanmıyorum.Bilgisayara en fazla Yüksek çözünürlükte oyun onarken PES DİRT2 Bad Company 3 v.b Oyunlar oynayacağım onlarda ayda 3-4 defa 2-3 saat :) Ama değer diyorsan İntel'e dönüş yaparım :)

Sana bir karşılaştırma sitesi vereceiğim buradan aradali performans farkını görebilirsin ama 200tl vermekte zorlanırsan az oyun oynayacağın için gerek yok http://www.anandtech.com/bench/Product/185?vs=288
bu linkte senin için karşılaştırdım aradaki farkı görebilirsin :)

İ5 için P63 Anakartlarda epey bir uçuk :) işlemci oyun performansına birkaç fsb arttırır. AMD den yana tercihimi kullanmakta fayda var :) Teşekkürler kardeşim sağolasın :)

Geri