Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bir köpek sahibi olmak istiyorum

SiNemMm

Altın 3 Üye
Merhaba arkadaşlar.Ben bir çocukluğumdan beri bir köpeğim olsun istiyorum.Bu yıl ailemi ikna ettim vve bir köpeğim olacak.Fakat alerjim var mı bilemiyorum.Sormak istediğim şu tuvvalet eğitimini nasıl vereceğim? 3 ayda öğrenebilir mi? köpeği aldığımda muhtemelen 2 veya 3 aylık olacak.Sınavlarım bitince tatile girince ona bol bol zaman ayırabileceğim.Okullar açılana kadar onun hep başında durabileceğim. Kaplumbağalarıma zarar verir mi?

Cvp: bir köpek sahibi olmak istiyorum

Odada bakacaksan zarar verir. Senin kaplumbağalarınla aranda olan duygusal bağa zarar vermez umarım ^^ Kaplumbağalarına da vakit ayır. Eğer köpekle kaplumbağa aynı odada durursa köpek onlara zarar verecektir ;)

Yavru bir köpeğin komidinimin üzerine çıkıp onlara zarar vereceğini sanmıyorum.köpek de bebek olduğu için hep bana ihtiyaç duyacak.Yani mecburen köpek de kaplumbağalarda benim odamda olacak.Köpeği alınca kaplumbağalarıma uzak olmak istemiyorum.Kaplumbağalarım avcum kadar oldular onları yemeye kalkışacağınıda sanmıyorum. Ve kaplumbağalarımı ona göstermezsem iyce meraklanıp sinirlenip kaplumbağalarıma düşman olmasından da korkuyorum

Hep başlarında olacağım ama

hayvan dostu biri olduğunu düşünerek sana tavsiyem kesinlikle petshoptan para karşılığında köpek alma, sahiplendirme yapan birçok internet sitesi var. bunlarda istediğin cinste köpeği bulursun, ister yavru ister eğitimli.barınaklarda yardıma muhtaç o kadar köpek var ki.umarım onları gözardı edip para karşılığı köpek almazsın.iyi şanslar dilerim

petshoptan gidipte 1 milyar verip kazıklanmak istemiyorum.Barınaklarda büyük cins köpekler var ve hayalini kurduğum hastası olduğum köpek maltese terier.Sitelere baktım maltese terieri sıfır diyerek 300 liraya satıyorlar.Petshop 1000 lira diyor.Ben garantiye almak istiyorum çünkü bir siteden alıp sıfır terier diyerek bir köpek almak ve ilerde o köpeğin 7 kilo olan koyun gibi bir terier olmasını istemiyorum.Malesef o pis kokan hayvanlar için hapisaneye benzeyen petshoplarda önceden getirilmiş olan 300 liralık sıfır terier bulmayı umut ediyorum

Bana önerebileceğiniz güvenilir bir site var mı acaba?

https://www.facebook.com/haysev?fref=ts Linkdeki facebook sayfasında, hergün 2-3 sahiplendirme ilanı çıkıyor. Belki buradan bulursunuz.

imzanızada bayıldım bu arada :D çok tatlıymış kaplumbağa

bu siteyi zaten beğendim. facemde her gün bakıyorum. sokak kedilerini sahiplendiriyorlar çoğunlukla. cins yavru köpek yok burda

Petshoplarda hayvan ticareti yapmayın, lütfen...

Nolur o zaman bana 0 NUMARA MALTESE TERİER BULUN HAYVAN TİCARETİ YAPMIYORUM. hayatımın aşkı olcak miniğimi almak istiyorum. 20 yaşındayım ve 15 yıldır bu köpeğin hayaliyle yaşadım

imzanızı da beğendim bu arada ^^

Teşekkür ederim. Ben açıkcası hayvan sahiplenirken "cins" peşinde koşulması taraftarı değilim, bu durum insanlarda ""cins" olmayan hayvanlar bakılmaya değmez" hissi uyandırıyor, ileride köpek bakmaya başlarsam b,r barınağa gidip kendime en yakın hisettiğim köpeği alacağım, size de bunu öneririm.

haklısınız ama o köpeği inanılmaz derecede beğeniyorum bayılıyorum yani.ufak akıllı çok güzel çok tatlı yüzüde bana benziyor bakışlarıda. çok tatlı benide anlayın. küçükken bna o köpeğin sırt çantasından aldılar. astımım vardı. köpek diye yandım durdum. sonra tuvalet eğitimini veremezsin dediler bu sefer kedi demeye başladım. sonra bir gün kuzenim evlerine minik bir köpek getirdi ailem köpeğe ısındı ve bende koskoca bir günü yavvru bir köpekle geçirdim sonra karar verdim. tek hayalim bu köpekti beni de anlayın. yoksa ben bütün köpekleri seviyorum ama o köpek başka işte. bizim evin üstündede siyah bir süs köpeği vardı bende hep beyaz süs köpeğim olcak minicik büyünce alcam der dururdum. şimdi ailem yumuşadı onu eğitirim yazın kışında kolaylıkla yaşarız diye düşündüm. köpek bulmak sıkıntı işte

köpek sıkıntılıdır. fazla ilgi ister. hiç bulaşma hele ki evde beslenecek bir hayvan değil. üstelik malteseler thy hayvan transferleri listesinde saldırgan ruhlu yaratıklar kategorisinde gözüküyor. ilerde birinden feragat etmek zorunda kalacaksın. özel hayat olmayacak sürekli gezdirmek gerekecek. okul gibi pek çok şey yüzünden zaman ayıramayacaksın. yani senden fazla ailen ilgilenmek zorunda kalacak. bunu da düşün.

1.) kaplumbağın eğer yüksekteyse bir sorun teşkil etmiyor ama köpeklerin cok ilgisini cekiyor kaplumbağlar. eğer yanyana gelirlerse mutlaka köpek zarar veriri. hele ki sen 2-3 aylık bir köpek almayı planlıyorsan o yaştaki köpekler dişleri kaşındığı için cok fazla kemiriyolar.
2)petshoplarda 1000 tl ye bulamasın o cins gercekten cok pahalı bir hayvan.
3) sahiplenme konusuna gelince de o cins bir cok sitede var fakat sahipleri gene de para istıyo ben bir coğuyla görüştüm. site kuralları gereği öyle yazdık diyorlar ( örneğin sahibinden.com)
4) evde köpek beslemek 1kere değil binlerce kere düşünülmeli gercekten cok sabırlı olunması gerekiyor. anlatılmaz yaşanır bir duygu. bir bebekten hiçbir farkları yok. cok cok fazla ilgi istıyorlar.
5) eviniz bahceli değilse yanaşma bence hiç. vc eğitimi en az 2-3 ay süren zor bir sürec.
senin dediğin cinsin bakımı cok zor bakma onun küçük göründüğüne küçük köpekler fazla hareketli olduğu için cok daha zor bakımları. gene diyorum cok pahalı.

köpek bulmak en kolayı ( o cins hariç diyorum) sıkıntılı yanı birşeyi sevmekle ona bakmak cok ayrı bir duygu. ama cok kararlıysan wc eğitimi sabır ve kararlı olmaktan geçiyor. köpeği wc konusunda sımartmıycan kararlı olucan her wc sini halıya yada eve yaptığında ona yüksek sesle bağırıcan gerekirse burnuna vuracaksın ( cok sert değil burda amac sadece kızdığını ona yanlış bişe yaptığını hisetdirmak. tabi ki en önemlisi de sabah ve akşam aynı saatlerde yemek verip yemek yedikten sonra dışarı cıkarmak. eğer köpek wc sini dışarı yaparsa ödül verip başını okşuycaksın. ( bu arada 2-4 aylık köpeklerde öğün sayısı 3 oluyor en az.)

senin beğendiğin çins köpek yanlış hatırlamıyorsam kan şekeri sık sık düştüğü için öğün sayısı 4-5 di yanılmıyorsam.

sabırlı biriyim ve dayanırım onu eğitirken. zaman ayırabilicem en az 3 ay zamanım var onu eğitmek için. kapluşları salona koyacağım.

sen sabrede bilirsin ama ailen komşuların da senin kadar sabırlı olabilecek mi? bunu da düşün derim ben. o cinsi bulman cok zor ayrıca yüksek fiyatlara satılan bir köpek. almak istersen de başka bir cinsi o cins diye satı veriyolar insanlara. cevrende veteriner varsa onlara bir danış. şartlarını söyle onlar sana ne cins bir hayvan almak istediğin konuda yardımcı olur. örneğin küçük ırklar ses seviyesi cok yüksek hayvanlar havladıklarında sesleri cok tiz cıkıyor. küçük köpeğin derdi büyük köpekten daha sıkıntılı. her ayrı cınsın kendine özel hastalıkları var. bunlar ciddi para gerektiriyor. bir köpek sahibi maması ve aşıları ( 2aylık olana kadar 2 karma aşı. 4aylıkkende kuduz aşısı vuruluyor. ) maliyeti olan hayvanlar yani. aylık en az 70tl sadece mamasına vermen gerekiyor.

tabiki her 2 ayda bir de pire aşıları vuruluyo. veteriner bana tam maliyet cıkardığında aylık herşey dahil 140tl bir maliyeti olduğunu söylemişt.

her cinsinde ayrı eğitimi oluyo. ben pomeranian cinsi bir köpek baktim. benim beslediğim hayvanı eve ilk girdiğinde ona ait bi alan yapmam söylendi gazete serdim gün geçtikce ona ait alana küçülterek wc sini sadece belli bir bölgeye yapmayı öğretdim. tabi onun alanından cıkmaması için bir süre orda bağlı kaldı. günün belli saatlerinde ewde dolaşmasına izin veriyordum. yemeğini yeyince de dışarı çıkıyorduk.
mesela wc ye ve bazı odalara girmesine izin vermiyordum ona her seferinde hayır diyodum bunu onlarca kere yaptım. her kafasını odaya soktuğunda bağrıyordum ve gidiyordu. sana demek şstediğim şey sabır lı olucaksın. kararlı olacaksın. yaptığın herşeyin arkasında duracaksın. ve en önemlisi ona köpek gibi davranacaksın. 100 kere de odaya girmek istese sen ona yasakladıysan 100 kere hayır diyeceksin

Ailenle önceden açıkça konuşmalısın. Evde oluşacak kokudan dolayı bunu istemiyoruz derlerse sende bir sahiplendirme ilanı olanlardan olma. Yada komşular şikayet etti buna bakamayız derlerse aynı duruma düşme bence. Elbiselerde ve evde oluşacak tüylerde rahatsız edecektir. Bunlarıda tüm ev halkı normal karşılayacaksa alınmalı. Köpek sahiplenen arkadaşlarımdan bildiğim en önemli sorun çıkaran konular bunlar.

Ayrıca ben hayvan beslemede hakkıyla yapılması taraftarıyım. Öncelikle kaplumbağalar için gereken herşeyi yaptığına inandıysan ikinci bir hayvan türüne yönelmeli ve onun içinde gereken herşeyi hakkıyla yapmalısın. Yani kaplumbağa başına 100 lt ve üzeri su hacmine erişip tüm sistem donanımlarını sağladıktan sonra düşünmen saha doğru bir yöntem. Hayvan bakma sorumluluğu anlamında bunu bir olumsuz eleştri olarak değil bir tavsiye olarak görmeni isterim.

bu üç ayla bitecek iş değil ömür boyu ilgi istiyor. müstakil evde oturmuyorsanız. yani apartmanda oturuyorsanız tek kişinin şikayeti bile hayvanı elden çıkarman için yeterli. ben şimdi yazlıktayım. 15 kediyi geçtim bir de köpek yavrusu tebelleş oldu. hayvan kapı sinekliğini parçaladı terlikleri haşat etti. sabah akşam havlaması gırla en sonunda zıvanadan çıkınca tekmeyi koydum kıçına hayvanları incitmeyi sevmem ama cinnet geçirenleri bu sayede anladım insanın gözü dönüyor bir anda.

dışardan bakılınca kolay görünüyor hele köpek başkasının ise seviyorsun başını okşuyorsursun o kadar. ama sana ait bir köpek bambaşka bir duygu. bahçeli değilse ev cok zor. senin ona katlanma süren azalıyor.

haklisiniz :( of ya. ooof

Geri