Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bitki yapraklarım düşüyor

asliaral

Bordo Bereli
Merhaba

Hata verdiginden dosya ekine koyamadim ancak ucu girmeli yapay bitkerden almistim. Benim kaplumbaga surekli yapraklarini söküyor.Yutmaya calismiyor ama yine de belli olmaz.

Bunlari geri ne ile yapistirabilirim? Hayvana zarar vemeyecek nasil bir madde olabilir veya cozum¿

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akvaryum silikonu ile yapıştırabilirsin. Ama alışmış kudurmuştan beterdir. Seninki her ikisi de. Onun içinde koca silikonu alıp ziyan etmene değmez. Sadece yaprakları arada parmağınla ovala üzerindeki artık ve yosun türevleri ilgisini çeker. Bende de vardı çıkardım. Ben metilenli suda beklettim kısmen çözüm oldu. Biraz rengi maviye dönüyor tabi. Ama dallar sabit olmadığı için takılırsa o hırsla da söktükleri oluyor.

10 gunde bir fittiriyor benimki.Onun disinda mango ve bitkiye satasmiyor.Ancak 10 gun sonunda,mangoya akvaryumda bir kac tur attiriyor ve bitkiden en az 6-7 yaprak hallediyor.

Koca silikon degmez dedigin gibi. Araya da tutacak ve sıkıstıracak birsey aklima gelmiyor.

Silikon pahali degilde zaten oda durmuyor denedim ben cikarti attilar tekrar ya ic ice gecmeli veya gercekten cikaramayacaklari bitkiler almali yada mecbur cikacak oyle dursun, bende bazi duranlar var yemeye calismiyorlar hic

Cvp: Bitki yapraklarım düşüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
bunu diyorum bende bundan iki tane vardı en sonunda çıkarıp attım bir kenara. yumuşak olduğu için dalaşıyor hayvana o da söküyor. bu balıklara göre bir bitki.

yok o 53 cm lik olan palmiyeye benziyen vardı ya o yaprakları lif lif dağıldı.

Benimki normalde dalasmiyor da,ac gunlerde daha gezindiginde genelde sariyor. Kokuyle alio baska yere tasiyor.
Mangoya da ayni sekilde.

Yolduklarini fileyle aliyorum.10tane falan olunca toplu takiyorum.

O lif lif olan bendede var ama cikartmiyorum kucuk akvaryumda baya guzel gorusntusu var

Berrak o tarz bitkiler cok kotu hemen gidiyor bence cikar at

Litolity nin yerini hiç bir bitki tutmadı.

Onu cok sordum,aradim Bulamadim

Abi su tasli bitkilerde iyi, tabi onlar litolity degilse ? Litolity hangisiydi ?

küçük yapraklı dalları içinden tel geçenler.

Evet bendekiler. Altı taş olan litolity.

He ozaman aynen en iyileri onlar, Mecidiyekoy K9 da var buarada berrak

Berrak bulamadı orada. Hatırlıyormusun bizde son birkaç düzgünü almıştık. Kalanlar dekorasyonda yıpranmıştı. Yeni gelmediyse yoktur. Hatta ben göndermiştim sanırım oraya.

Cümleye bak. Sanki çocuğu bakkala yolluyorum. Yani yönlendirmiştim oraya.

Aynen hatirladim simdi olmustu oyle birseyler, ben arka taraftan aldigimda kalanlar baya hasarliydi falan, bir fidip bakmak lazim abi, cocuga bakkala yolluyorum sanki :D

bu bitki ile filtre malzemesinde işe yarayan birşey oldu mu fazla fazla almak lazım. sonra kalıyoruz ortada.

Geri