Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bitkinlik..?

Çitlembik0216

As 5 Üye
Arkadaşlar benim çitlembikte bir bitkinlik var bugün şöyleki kuru alana çıkıyor dibe batiyor gayet iyi yuzuyor fakat onceki gunlere gore degil biraz yorgun gibi uykusunuda almis olmasi lazim..

Mesela su yuzeyinde yuzerken bir anda birakiyor kendini sonra tekrar yuzuyor falan bunu fazla yapti bugun isiticinin vantuzlarina tutunup dinleniyor filtre ustune cikiyor ama herhangi bir problemi yok..

Yani boyle olmasi normalmidir bazi gunlerde cok hareketliyken bazi gunlerde daha agirkanli olmasi ?

Birde bugun oda icinde cok hareketlilik vardi korktu fazla kipirdamayi tercih etmiyor olabilirmi ?

Tamam beni özlemiş meğersem parmağı uzatınca yem sanıp ortalığı birbirine kattı kereta ???? kusura bakmayin konu fazlaligi icin arkadaslar ama yine fikri olan varsa soyleyebilir dikkate alirim

Yalnızlıktan sıkılıyor gibi geldi bana ama alsammı yanına bir tane daha acaba ya hazır yavruyken ? :/

Arkadaşlar ne dersiniz yarın 8-9 saat yol var citlembikte akvaryumu unutucak zaten alsammı acaba yanına bir tane daha bugun ?

Cem abi burdamisin bu kararda sana ihtiyacim var  ^^

Bu hayvanlar ortam sakin değilse strese girebilir ve güvenli olan sudan çıkmak istemeyebilir.

Her bir hayvan ilerde maliyeti ikiye katlar. Diğer taraftan iki hayvan olması bazı şeyleri birbirlerine bakarak çabuk öğrenmelerini sağlar. Özgüvenlerini artırır. Tek hayvan biraz daha tedirgin davranış sergiler. Bazı şeyleri geç öğrenir. Artı ve eksiler var.

Cvp: Bitkinlik..?

Abi maliyet önemli değil ya olay sadece maliyetse ben bakarım keretalara hiç problem değil çitlembik 4.5 cm yeni gelende 3.5 gelse guc farkida olmaz bir guzelde alistiririm birbirlerine yemleri ayri ayri veririm senin her zaman dedigin gibi hem bir can daha kurtarmis olurum aliyimmi dersin abi ?

Emsal boyda al o zaman. Gözleri parlak, kabuğu düzgün ve hareketli olsun.

Fazla sosyal gözükmeselerde özellikle yavru iken birbirlerine ihtiyaç duyuyorlar. Vakit geçirme açısından da iyi olur. Yeterki uyumlu olsunlar.

Cvp: Bitkinlik..?

Tamamdır abi çıkıyorum birazdan, bir tane surekli bizimkiyle yanyana olan varmis o duruyorsa bunlara gore kahverengiymis biraz daha alicam onu :)

Geri