Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bizi Anlıyorlar mı?

turtle..

Altın 4 Üye
Herkese iyi akşamlar..Kaplumbağalar bizi anlar mı merak ediyorum :) ben devamlı onlarla konuşuyorum,yaramazlık yaptıkları zaman kızıyorum..Beni görünce deli gibi çırpınıyorlar,elimden yemek yiyorlar sanırım alıştılar ve tanıyorlar bunun yanında kızdığımızı veya sevdiğimizi anlarlar mı acaba ?? ^^

Cvp: Bizi anlıyorlar mı?

Bence anlıyorlar,her hayvan zekidir,sadece konuşamaz ^^

Bir de konuşsalar başka ne isteriz :)

Bende konuşuyorum Pakize'yle ama beni anlayabildiğini sanmıyorum. Kızdığımı ve üzüldüğümü anlasaydı dışkısını yemezdi. Sadece yeme uzanan elimi anlıyor. Gerçi beni gördüğünde deli gibi çırpınıyor ama beni yem makinesi olarak gördüğünü düşünüyorum artık :)

Bence onlarda anlıyorlardır bizim onun için uğraştığımızı onu sevdiğimizi ama elimde yem yokken elimi uzattığımda yem vereceğimi sanıp elime doğru koşuyor :)

Yemek vaktinin geldiğini tüm hayvanlar anlıyordur sanırım :D bende pek anladıklarını zannetmiyorum ama bir umut dedim ^^

Beni görünce su sıçratıyorlar deliriyorlar resmen bence anlıyorlar çünkü ben onlara nezaman kızsam bitkilerin arasına saklanıyorlar ve uzun bir süre ordan çıkmıyorlar.

umarım zamanla benim de kızdığım konuları anlarlar :)

Bu hayvanların zeki olduğuna inanıyorum.

Bir örnek vereyim. Bunlar suda dururken elime yem alıp suya doğru getiriyorum bunlar yemi gördüğünde suyun içinde timsah gibi yüzerek sadece gözler dışarda :) yeme doğru geliyorlar, sonra ben onlar yeme geldikçe kuru alan'a doğru çekiyorum yavaşça hatta o kadar yavaş çekiyorum ki anlamasınlar diye, bunlar sudan cıkıp kuru alan'a gelme mesafesine ulaştıktan sonra takipten vazgeçip suya geri dönüyorlar. Eğer ben yemi tekrar onlara doğru getirirsem yine takibe başlıyolar ve asla kuru alan'a cıkıp yemi almıyorlar :)

var bi bildikleri...

:)

Valla benim minikler yem uğruna herşeyi yapıyorlar :) yemi nereye götürsem oraya geliyorlar,kuru alana bile çıkartıyorum :D Bence sözkonusu yem ise anlıyorlar bizi,yoksa umursamıyorlar ^^

Geri