Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bizimkiler

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
Eskiden kaldığımız ev bahçeliydi. Şu an apartmanda oturuyoruz ama evle bağlantımız kesilmedi. Çünkü orada bizi bekleyen güzeller var. İşte fotoğrafları :)

İsmi Minnoş. 2 yaşında, erkek, çok sevimli bir kedicik. Annesi, kardeşleri vardı ama esrarengiz bir şekilde kayboldular. Ben kedilerden hoşnut olmayan komşuların öldürdüğünü ya da belediyenin zehirlediğini düşünüyorum. Erkek olduğu için bir tek Minnoş kaldı, bu da tesadüf değil ya. Ailesi ölünce onu eve almak istedim ama gece boyunca çok ağladı ve huzursuz oldu. Bende onu yaşam alanından kopartmak istemedim. Beslenmesiyle ben ilgileniyorum. Bu da Minnoş'un küçüklüğü :)

Bu da babamın çocukluğundan beri tutkunu olduğu Hint tavuğu türünden bir kız. İsmi Maviş. Yavruluğunda gözleri neredeyse lacivertti :) Büyüyünce göz rengi açıldı, fotoğrafta net değil sanırım. Babam ve ben büyüttük Maviş'i :) Güneşlendirmek için bahçeye çıkarttığımız sırada kedi kapmıştı kardeşini. Kedinin ağzından almıştım ufaklığı neyse ki zarar görmeden kurtardık. Bu da
küçüklüğünden bir görüntü;

Bu da ablamın Kakariki cinsi papağanı; Cipsi :) Konuşur mu bilmiyoruz ama kendisi çok sevimli bir kız. Sapsarı olduğu için ona Limon demek hoşuma gidiyor :) Bulunduğu odaya, elinde tabakla gelen misafirleri görünce çıldırıyor. Kendisi çok oburdur :)

Son olarak Pakize :) Onsuz olmaz diye düşündüm...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cvp: Bizimkiler

Minnoşa aşık oldum :) Evi sevmeyen kedi olarak bir onu gördüm :D Evde olmak istememesinin sebebi ailesini hala köşe bucak arıyor olmasıdır diye düşünüyorum.. Maşallah çok güzel bir şey ne büyük şans ki senin gibi iyi birine denk gelmiş.

Bu arada Pakize hala çıkmadı mı çiçeklerin arasından sıpacık ya :D

O Sarı cins papağanı biliyorum ben kafasında kırmızılık varmı hafif ? çok şeker oluyor onlar :)

Ecem; doğduğundan beri annesiyle birlikte bahçedeki kurulukta onlara hazırladığım içinde halı olan büyük televizyon kutusunun içinde kalıyordu. O yüzden eve hiç alışık değil. Kışın soğuk günlerde eve alırdım. Biraz ısındıktan sonra bahçe kapısını tırmalardı :)
Pakize oraya bayılıyor. Çiçekleri söküp üstünde yüzüyor, aralarına saklanıyor :D

Emre Bey; evet kafasında kırmızılık var, bence de çok şeker :)

hepside ayrı ayrı güzel baktıkça hoşuma gidiyor diğer canlılardan anlayan insanın hali:)

Keşke Bende Öyle Biyerde Yaşayabilsem şehirlerde kedi-köpek bakmak çok zor :D ama köyde çok cici bir köpeğim var :D cinsi rotweiler çok güzeller bu arada:)

Ömür Bey teşekkür ederiz :)
Oğuz Bey burada yaşamak pekte güzel değil emin olun :) Her insan sevmiyor malesef hayvanları. Bahçenizde bakıyorsunuz, haliyle başka bahçelerede gidiyor kediler. Sonra zarar veriyorlar hayvancıklara, komşularınızla başınız belaya giriyor. Köpek sesine zaten kimse tahammül edemiyor. Anlayacağınız zor iş.

her işin zorlukları vardır elbette ama onlarla ilgilenmenin verdiği keyif paha biçilemez bence ben hayvanları çok seviyorum apartmanda oturuyoruz :(

Evet dediğiniz gibi onlarla ilgilenmek paha biçilemez :) Apartmanda da besleyebilirsiniz aslında :) Kuş, kedi bakılabilir. Ama evdekilerin de fikrini almak lazım tabii. Çünkü her insan hoşlanmıyor tüylü hayvanlardan :/

Cipsi'nin elinde fıstığı var :)

Pakize

Çok tatlılar :) Pakize'nin kabuk boyu ne kadar bu arada?

Teşekkür ederiz :) Pakizecik 5,3 cm ama fotoğrafta yetişkin bir kaplumbağa gibi çıktı. Yakın çektiğimden olsa gerek :)

Evet gerçekten çok şirinler,inşallah bir ömür birlikte olursunuz... :) Yerim ben Pakize'yi ya :)

Çok şekerler gerçekten. Cipsinin renklerine bayıldım. Pakize de çok güzel bir kapluş. İkisine de kocaman bir maaşallah :)

Belkız kafes seçiminiz yanlış papağan için papağanlara yuvarlak kafes önerilmez yön duyularını yitiriyorlar en kısa zamanda

Bu kafes gibi birşey almanı öneririm Ve ayna asla olmamalıdır..

Emre bey yüklediğiniz fotoğrafta sorun var, gözükmüyor.

Geri