Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Böcük İzmir Yolcusu

dermet

Taç 5 Üye
Bugün Böcük ile İzmir'e Tolgay Bey ile görüşmeye gidiyoruz. Saat 3'te randevumuz var. Orta kulak ile ilgili sorununa cerrahi müdahale yapılabilir. Çok üzgünüm :(

Cvp: Böcük İzmir Yolcusu

İnşallah en kısa zamanda iyileşir. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Geçmiş olsun. İyi olur inşallah

Çok teşekkür ederim. Böcük operasyon geçirdi. İltihabı alındı.

bende kendimi hayvan sever sanırdım izmire kadar gitmek zor umarım uğraşların meyvesini verirde kaplumbağan eski sağlığına kavuşur

furuichi' Alıntı:
bende kendimi hayvan sever sanırdım izmire kadar gitmek zor umarım uğraşların meyvesini verirde kaplumbağan eski sağlığına kavuşur

İnşallah iyileşecek. Yavrucak çok yoruldu ama tedavisi iyi oldu.

Çok geçmiş olsun Derya Hanım. Umarım kısa sürede eski sağlığına kavuşur Böcük.
Bu arada onun için yaptığınız özveriden bahsetmeden geçemeyeceğim. Keşke insanlar sizin kadar umursasa hayvanları.

Geçmiş olsun Derya hanım,tedavi edildiğine sevindim :) Böcük'e ve Koca kafa'ya çok iyi bakıyorsunuz.Sizi kutluyorum.Böcük'cüğüme acil şifalar diliyorum :)

Sonunda gerekli müdahale yapıldı, çok sevindim Derya hanım sizin ve böcüğün adına. Umarım en kısa zamanda yarası iyileşir :)

Geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda iyileşir :)

Güzel dilekleriniz ve destekleriniz için çok teşekkür ederim. Sonunda Böcük yuvasına kavuştu.
Veterinerimiz Aslı Hanım çok içten ve cana yakındı. Güzelce Böcük'ü muayene ettikten sonra operasyonunu yaptı. Çok sık yaptıkları bir opresyonmuş. Aslında çok daha büyük değilmiş yanakları. Ama olsun biz tedbirimizi almış olduk. Kabuğunda ise hafif yumuşama varmış. Ben farketmemiştim. Yan yüzmenin sebebi oymuş. Batticon ile tedavi etmemi söyledi. Hem mikrobu kırar hem de kabuğunu sağlamlaştırır dedi. Yumurtanın suyundan bahsettim. Onu yapmayın dedi yumurtadan mikrop geçebilirmiş. Su sıcaklığını eski seviyesine düşürdük. Antibiyotik ve vitamin verdi. Antibiyotiğe 5 gün devam edeceğiz. Yarasını da batticon ile hergün temizleyeceğiz. Aklıma gelen herşeyi sormaya çalıştım. Devit 3 ile ilgili yapılabilir ancak çok olmasın dedi. Aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe sizlerle de paylaşırım.

Böcük rahatladı sanki biraz. Yem yemedi ben de kandırdım onu bir gammarus bir raffy p şeklinde. İşe yaradı. Artık mutluyum. Umarım iyileşir.

Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.

Çok sevindim tedavi olduğuna :) Gözümüz aydın diyelim inşallah biran önce yaraları da iyileşir.

tubidik' Alıntı:
Çok sevindim tedavi olduğuna :) Gözümüz aydın diyelim inşallah biran önce yaraları da iyileşir.

Çok teşekkür ederim :) Arkadaşını da özlemiş sanırım pek bir sıkı fıkılar :D

İzmir'de nerede veteriner? Ben de İzmirliyimde. Lazım olabilir.:) Bu arada iyileştiğine çok sevindim.İnşallah bir daha olmaz.

Bornova'da Tolgay Bey'in kliniği. Tecrübeliler ve yardımseverler. Çok memnun kaldım.

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Geçmiş olsun. Başarılı bir operasyon olduğuna sevindim :)

Umarım bir an önce sağlığına kavuşur ve kısa zamanda tamamen iyileşir. Siz fırsat buldukça son durumundan haberdar edin bizi :)

Geri