Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

boynundan ısırıyor..

nullmoon

Bronz 4 Üye
öncelikle merhabalar..
4 dişi 3 erkek kaplumbağam var. son bir haftadır erkeklerden bir tanesi en büyük dişinin boynundan ısırıyor. dişi kaplumbağam dakikalarca çırpınıyor ve elimden hiç birşey gelmiyor. ne yapsam ne etsem erkek bırakmıyor dişiyi. acaba bunu nasıl önlerim? daha önce iyi anlaşıyorlardı. günde bir kaç defa karşılaşıyorum bu durumla ve daha görmediklerim de vardır eminim. yardımcı olursanız bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler şimdiden.

Cvp: boynundan ısırıyor..

Sanırım ayırmak tek çare :/

Ayırmak çözüm olabilir de o kadar kaplumbağaya nasıl bakıyorsunuz? 7 kaplumbağayı küçük bir paludaryumda besliyorsanız elbet kavga edeceklerdir ve saldırılarını öldürme adına yapacaklardır. Tabii ki kötü amaç yok bunda, tek amaçları kendi alanlarını arttırabilmek.

yes23' Alıntı:
Ayırmak çözüm olabilir de o kadar kaplumbağaya nasıl bakıyorsunuz? 7 kaplumbağayı küçük bir paludaryumda besliyorsanız elbet kavga edeceklerdir ve saldırılarını öldürme adına yapacaklardır. Tabii ki kötü amaç yok bunda, tek amaçları kendi alanlarını arttırabilmek.
Katılıyorum çevre direncinden de olabilir.

Yer kavgası, yemleme zamanlarında çıkan kavga, hiyerarşik bir sorun veya çiftleşme isteğinden kaynaklı bir sorun olabilir.
Yer, yem gibi bir problem yoksa ayırmanız daha doğru olacaktır.Bu ısırmaların sonu hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

akvaryumum küçük değil ve yemde sıkıntı yaşamıyoruz. bundan iki hafta önceye kadar böyle bir sıkıntı yoktu. acaba dişi yumurtlayacak mı o yüzden mi yanaşmıyor erkeklere? erkeklerin kurlarına artık cevap vermiyor. yardımcı olursanız sevinirim

Dişi kaplumbağanız akvaryumdan kaçmaya çalışıyor mu?
Yem yemesi ne durumda?
Akvaryumda veya kuru alanda kazmaya çalışır gibi hareketler yapıyor mu?
Genel olarak yumurtlamadan önce bu tarz davranışlar oluyor.

dişi kaplumbağam kaçmaya çalışmıyor ve ilk günden beri iştahlı yiyor zaten yani değişiklik gözlemlemedim. kazmaya da çalışmıyor hiç..

bendede aynı sorun oldu dişi erkeğin bounundan ısırdı ve boyun derisini aldı biraz 2 hafta önce bende ayırdım ve ama şimdi yarası geçti hiç bir iz ve yara kalmadı tekrar bir araya nezaman koysam bilemiyorum.

kaplumbağalarınız geçmişte birbirine bir zarar vermişse ve sizde bunun farkındaysanız,acaba bir daha yan yana koysam birbirlerine zarar verirler mi diye düşünmeyin çünkü bu kaplumbağalar geçmişte birbirlerine zarar verdiler ve siz bu kaplumbağaları ayırdınız.aynı durum yeniden olabilir ve kaplumbağanız bu kadar kolay atlatamayabilir

akvaryum içinde yüzebilecekleri alanı genişlettim. eğer hala aynı sorun devam ederse ayırıcam. 3 gündür herhangi bir ısırma olayı olmadı

Geri