Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu Akvaryum ve Ekipmanlar Nasıl?

muros

Gümüş 2 Üye
iyi günler inşallah en kısa zaman akvaryum alacağım 60 cm veya 70 cm ve ekipmanlarıyla linkteki akvaryum ve ekipmanlar nasıl acaba ömürlük olmasını istiyorum bir daha değiştirme imkanım olamayabilir birde bu ısıtıcı akvaryum için yeterli mi ve filtre iç filtre yerine askı filtre almak istedim çünkü askı filtreye daha iyi temizlik yapıyo diyorlar ve de kaplumbağalarıda pek fazla rahatsız etmez diye düşünüyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-70-cm-akvaryum-39-00tl-52508637/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-60cm-akvaryum-35-50tl-63249190/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-kampanyars-100watt-akvaryum-isitici-10-30tl-61037885/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-sobo-wp-606h-selale-filtre-400lt-12-50tl-50509091/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-dijital-serit-akvaryum-derecesi-1-20tl-65439465/detay/

Cvp: Bu Akvaryum ve Ekipmanlar Nasıl?

Bir Ömürlük için Yeterli Büyüklükte Sanırım

Kaç adet kaplumbağanız var ? Eğer ömürlük bir akvaryum istiyorsanız kaplumbağa başı 100 lt düşmeli an az. Bir de ısıtıcı alcaksınız değil mi?

kaplumbağam şimdi 1 adet ve 4 cm civarında akvaryuma geçince 2 3 tane daha almayı düşünüyorum kaplumbağa başına 100 litre mi çok fazla değil mi o kadar koyacak alanım yok en fazla 70 cm alabilirim evet ısıtıcı alacağım koymayı unutmuşum düzenledim şimdi bakabilirsiniz

birde askı filtre için ne düşünüyorsunuz iç filre mi almalıyım askı filtre mi ?

İlk linkteki akvaryum şuanda benimkinin aynısı bende aynı satıcıdan aldım gittigidiyor hesabından akvaryum çok iyi 64 litre alıyor ama 1 den fazlaysa ömürlük olmayacaktır ömürlük olması için 1 kaplumbağa başına 80-100 litre düşmeli ısıtıcı olarak eğer maddi durumunuz varsa tetratec 100w öneririm çok iyi bir ısıtıcıdır filtre olarak atman hf 400 alın 1.linkteki akvaryumla kullanıyorum çok güzel temizleniyor akvaryum pırıl pırıl derece olarak dıştan yapıştırma almanızı önermem çünkü derece dışarıda olduğu için 1-2 derece sapmalar oluyor eğer maddi imkanınız varsa sera analog derece öneririm djital olanı değil normal olanı tüm derecelerden en iyi hassaslığı verir fiyatı 10 tl civarı ben şuanda roxin derece kullanıyorum 1,5tl çokta dereceye özen göstermenizin önemi yok roxin derece almanız yeterli olacaktır.Çok fazla değil ama bu değerler yetişkin kaplumbağa için yani 15-20 cm kabuk boyuna erişinceki değerler bu akvaryumda 3 tane bakabilirsiniz ama dediğim gibi el kadar olunca daha büyük almalısınız sonsuza kadar bu akvaryumda yaşayacak sanmayın çünkü bir kaplumbağa 25 cm olabiliyor.

saolun cevabınız için ama o kadar maddi imkanım yok malesef ömürlük olmasada kaç yı idare eder peki bide bu askı filtre ye güzel yorumlar yapılmıştı bide ucuz olunca bundan alacağım artık derece ise bu nasıl peki?

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-kampanyaroxin-hassas-derece-1-80tl-50719061/detay/

Kaplumbağa akvaryumları genişlik olarak balık akvaryumlarından daha geniş olmalıdır. 70 cm akvaryum 1 2 sene yeterli gelir ama ömürlük olamaz ömürlük istiyorsanız eğer en azından 100 cm alın. O linkteki akvaryumların kenarları 26 cm. Yani dar bir akvaryum. Kaplumbağa akvaryumlarının genişliği 45 - 50 cm olmalı rahat yüzebilmeleri açısından.

Linkteki ısıtıcı çin malı ucuz bir ürün, 1 - 2 sene idare eder sonrasında arıza vermesi yüksek ihtimal.

Alacağınız şelale filtrenin hacmi küçük, büyük hacimli bir şelale filtre alın daha sonradan içine ekstra filtre malzemeleri koyabilirsiniz. Atman ve dolphin buna uygun şelale filtreler.

Termometre olarak vantuzlu cam akvaryum termometresi tercih edin, şerit şeklinde olanlardan memnun olmayan baya kişi var.

Akvaryum büyük diye veryansın edip yeni kaplumbağa almayın. Kaplumbağa başı 100 litre 25 cm olduğunu bildiğiniz halde çok gelebilir. Bir ara ben de sizin gibi düşünüyordum. Taki bir petshop ta 20 cm lik gerçek bir kaplumbağa görene kadar :D Eğer akvaryumda 1 den fazla kaplumbağa bakacaksanız ve akvaryum 100 lt nin üzerindeyse dış filtre alın derim. Ancak tek kaplumbağa için şelale filtre yeterli olacaktır. Şimdilik cam termometre alabilirsiniz ancak yetişkin kaplumbağalar cam olanlanları kırıyorlar. Benimkiler kırdılar vallaha :D Bu arada şelale filtrelerin iç filtrelerden daha kullanışlı olduğu doğru :)

Arkadaşlar o zaman kaplumbağalar o kadar çabuk mu büyüyor ben de kapluşumun yanına 1 tane daha eş alırım başkada almam bir de şelale filtre saatte 400 lt su basıyor bu yeterli değil midir? ısıtıcı ise 100w yeterli mi yoksa 200w mı alayım 70 cm için

Şimdi şöyle şelale filtreler içlerine ekstra filtre malzemesi koyulmaya uygundur, eğer boyutları ne kadar büyük olursa o kadar çok malzeme sığar içine. Sizin verdiğiniz linkteki boyut olarak atman ve dolphin' den küçük. Atman ve dolphin' den aldığınız performansı ondan alamazsınız. Almışken 200w alın derim, 2 - 3 lira fiyat farkları oluyor.

tmm saolun da şimdi hepsini bir satıcıdan almak istiyorum bide başka bir yerden alıpta ayriyetten kargo ücreti vermeyeyim diye kargo ücreti 14 tl dedi hepsi için bana uygun geldi bizim burdaki petshopta 70 cm akvaryum 80 100 tl arasında değişiyor ısıtıcı 200w alayım ama dik konursa açıkta kalır diye düşünüyorum yatay kullanabilir miyim acaba? ama bence 100w yeterli olacaktır 200w ın farkı da 100 w daha kısa sürede ısıtacak ama sonuçta ikiside ısıtacak :)

bide pipo filtre var o nasıl şelale filtreye göre o daha iyi ise ondan da alabilirim galiba onun için de hava motoru ve pipo filtre gerekiyor başka birşey de gerekmniyor sanırım

Pipo filtre kaplumbağalar için yetersiz bir filtre. Şelaleden şaşmayın derim :) Bence de 200 watt alın. Çünkü 200 watt daha çabuk ısıtacağından daha az çalışır ve ömrü uzun olur. Bir de ilerde akvaryumu büyütürseniz kullanma şansınız olur aynı ısıtıcıyı. İlk aldığınızda akvaryum boş görünebilir. Buna aldanıp eş almayın bence. Çünkü eş aldınız mı bakımı ve maliyeti epey artıyor.

Şelale Filtreyi atman hf 400 alın ısıtıcıyı linktekini alabilirsiniz yatay kullanabilirsiniz dereceyi linkte verdiğiniz şuanda benim kullandığım derecedir memnumum sahibindendenmi alacaksınız ? aynı satıcı gittigidiyordada var aynı ürünler oradada var akvaryumu ısıtıcıyı ve dereceyi aynı satıcıdan alın filtreyi ise juenpet marketten alın çünkü satıcıda atman hf 400 yok sanırım.

peki şelale filtrenin yanında pipo kullansam bir avantajı olur mu temizlik açısından ? uygun fiyata buldum küçük bişey nasıl sizce
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-sobo-sb-2800-tek-ciksli-hava-motoru-3-90tl-50656555/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-pipo-filtreminixy-2820-3-90tl-58114657/detay

KillerPrince' Alıntı:
Şelale Filtreyi atman hf 400 alın ısıtıcıyı linktekini alabilirsiniz yatay kullanabilirsiniz dereceyi linkte verdiğiniz şuanda benim kullandığım derecedir memnumum sahibindendenmi alacaksınız ? aynı satıcı gittigidiyordada var aynı ürünler oradada var akvaryumu ısıtıcıyı ve dereceyi aynı satıcıdan alın filtreyi ise juenpet marketten alın çünkü satıcıda atman hf 400 yok sanırım.

ama atman hf 400 neredeyse benim dediğimin 3 katı fiyatı var maddi imkanım o kadar yok malesef

Tekrar söylüyorum : Pipo filtre kaplumbağalar için yetersiz bir filtre.Pipo filtreler genellikle biyolojik temizlik yapıp azcık da fiziksel temizlik yaparlar. Genelde karideslerin ve yavru balıkların olduğu akvaryumlarda kullanılır. Kaplumbağaların pisliğini hiç bir pipo filtre kaldıramaz.

emronyus' Alıntı:
Tekrar söylüyorum : Pipo filtre kaplumbağalar için yetersiz bir filtre.Pipo filtreler genellikle biyolojik temizlik yapıp azcık da fiziksel temizlik yaparlar. Genelde karideslerin ve yavru balıkların olduğu akvaryumlarda kullanılır. Kaplumbağaların pisliğini hiç bir pipo filtre kaldıramaz.

biraz dikkatli okursan mesajımı şelale filtrenin yanında pipo filtre kullansam temizlik açısından avantajı olur mu demiştim yani ikisini de kullancam diyorum.

bide bu şelale fitrelere modifiye yapılıyormuş nasıl yapılıyor neler kullanılıyor acaba ?

Pardon gözümden kaçmış :$ Kaplumbağanız küçükken biyolojik temizlik yaparak katkıda bulunabilir ama 6-7 cm yi geçtiklerinde epey büyük dışkılamaya başlıyorlar. Yani anlayacağınız kısa bir süre sonra süngerler tıkanabilir. Zaten şelale filtrenin içine biyolojik filtre malzemesi koyabiliyorken pipo filtreye gerek yok.

önemli değil o zaman almayayım pipo filtreyi peki bu şelale fitrelere modifiye yapılıyormuş nasıl yapılıyor neler kullanılıyor acaba ?

Şelale filtre kullanmadığım için işin modifiye kısmını bilmiyorum maalesef.

Modifiye pek gerekli değil yani ben kullanmıyorum ama akvaryum pırıl pırıl modifiye elyaf seramik vs gibi temizliği daha iyi yapacak şeyler şelale filtrenin haznesine koyunca daha iyi temizler akvaryumu buna modifiye deniyor.

Geri