Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu Kaplumbağa Hayatta ?

UfukO

Yeni Üye
https://www.youtube.com/watch?v=eW18JnLQKpo

Bu videoyu izlediğimde şaşkınlığın nirvanasına ulaştım . Nasıl olur da bunu yaparlar ? Nasıl olur da yayınlarlar ?

Yahu Tablet bilgisayar mı bu kargoyla getirtesin ?

Cvp: Bu Kaplumbağa Hayatta ?

Yurtdışında bu şekilde kargolanıp gönderiliyor. Amerika ve avrupada böyle hatta güzelde kargo yapmışlar. İçindeki malzeme hayvanı sıcakta tutuyor. Bazıları pasta peynir konulan şeffaf plastik kap içinde ve içi boş halde gönderiyorlar. Hayvan yolda darbe ala ala geliyor.

buradaki gibi hareketlerini kısıtlayıcı ürünler içinde olması hayvanın hareketini kısıtlayacağı için hareket edip enerjisini harcamasını önler ve yolculuğu zorunlu olarak uykuda geçirmesini sağlar. uyuyan hayvanda su ve yiyecek ihtiyacı hissetmez.

Ben de gönderim yapıyorum kargo ile. Paylaştığınız video dünyanın sayılı üreticilerinden turtleshackten gelen bir kargo. Zaten bizim burada baktığımız hayvanlar da toprakta yetişmiyor, ülkede üretici yok 16-20 gün arası uzakdoğu ağırlıklı toplu halde geliyorlar asıl onlara yazık. Sürüngen kargolama için belli kurallar vardır.

En önemli kural ısı dengesini sağlamaktır. Bu yazın soğutucu, kışın ısıtıcı padler ile sağlanır.
Bunun yanında hava alan ambalajlama yapılmalıdır.
Karanlık ortamları sevdikleri için hareketlerini minimuma indirecek köpük, cips gibi kargolama malzemeleri ile rahat bir ortam hazırlanmalıdır.

Bir çok kaplumbağa, karides, balık göndermiş ve almış birisi olarak kurallarına uyulduktan sonra ülke içi gönderimlerde 24 saatlik sürede canlı için sıkıntı yaratan bir durum yoktur.

Hobinin gelişmesi ve farklı türlere sahip olmak adına ilk aşamada ülkemize gelirken yaşadıkları zorluğu bir daha yaşamamak adına ülkemizde üreticiler artarsa, kargo şirketleri artık dünyanın her yerinde olan canlı kargo için özel programlar hazırlarsa, biz de o özenerek baktığımız envai çeşit sürüngene sahip olabiliriz.

Baktığınız canlıların hepsi yukarıda belirttiğim gibi uzuuuun yollarla buraya geliyorlar. Evinizdeki kaplumbağa 50 tane yavru ile beraber Singapur'dan geleceğine, bence ülke içinde güvenilir bir üreticiden ertesi gün elinize ulaşacak şekilde tek başına özenle kargolansa bu bir gerileme değil aksine canlı sağlığı için ileri bir adım olur.

hayvanlar çok tatlı ama :) iyi sağ çıkmışlar...

Şaşkınlığımı cahilliğime verin . Her şey aklıma gelirdi de bunun olacağı gelmezdi . Canları yanıyor ya da zarar veriyorlar diye düşündüm bir an ..

Geri